REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaImigracjaOstrzeżenie dla pracodawców: zaostrzone przepisy imigracyjne

Ostrzeżenie dla pracodawców: zaostrzone przepisy imigracyjne

-

Według informacji, którą otrzymaliśmy z kancelarii adwokackiej Miller Canfield, firmy członkowskiej Polsko-Amerykańskiej Izby Handlowej (Polish American Chamber of Commerce, PACC) specjalizującej się  również w prawie imigracyjnym, nowe wytyczne z lipca br., opublikowane przez Amerykański Urząd ds. Obywatelstwa i Imigracji (U.S. Citizenship and Immigration Services, USCIS), będą miały wpływ na szereg przypadków związanych z imigracją zarobkową, wizami pracowniczymi, studenckimi, imigracją rodzinną i naturalizacją.

Memorandum USCIS wydane 5 lipca 2018 r., pt. „Updated Guidance for the Referral of Cases and Issuance of Notices to Appear (NTAs) in Cases Involving Inadmissible and Deportable Aliens” sygnalizuje zmianę dotychczasowej funkcji i charakteru USCIS jako agencji świadczącej usługi imigracyjne do roli egzekutora przepisów prawnych. Nowe wytyczne dotyczą wydawania tak zwanego NTA, to znaczy powiadomienia o konieczności stawienia się w sądzie imigracyjnym w celu uczestniczenia w postępowaniu deportacyjnym przez osoby niebędące obywatelami, których rząd uważa za nieuprawnione do pobytu lub podlegające deportacji z USA.

REKLAMA

W przeszłości NTA były przede wszystkim wydawane przez organy imigracyjne i celne (U.S. Immigration and Customs Enforcement, ICE ) w przypadkach związanych z bezpieczeństwem narodowym, oszustwami lub w przypadku osób skazanych za przestępstwa. Lipcowe memorandum wymaga teraz od USCIS wydawania NTA znacznie częściej niż poprzednio. Oto przykłady:

– udowodnienie wnioskodawcy oszustwa, albo fałszywego oświadczenia czy nadużyć w ramach programów świadczeń publicznych,

– sprawy karne, tzn. jeśli wnioskodawca był skazany lub oskarżony o popełnienie przestępstwa lub popełnił czyn, który może zostać uznany za przestępstwo

– gdy podanie o obywatelstwo N-400 rozpatrzone jest odmownie na podstawach związanych z charakterem wnioskującego w oparciu o karny wyrok moralnych związanych z wyrokiem skazującym.

– przypadki, w których podanie lub petycja rozpatrzona jest odmownie, pozostawiając osobę bez legalnego statusu w USA i bezprawnie przebywającą w USA.

Specjaliści z Miller Canfield proponują, by pracodawcy i ich profesjonalni pracownicy zwrócili szczególną uwagę na sytuacje, kiedy NTA wydawane jest w tym samym czasie, gdy petycja rozpatrzona jest przez USCIS odmownie. Każdego roku z odmową USCIS spotyka się setki tysięcy petentów o zmianę lub przedłużenie statusu, przyznanie zielonej karty i w wielu innych sprawach. Zamiast dawać tym osobom możliwość samodzielnego opuszczenia Stanów Zjednoczonych w rozsądnym czasie, jak to zwykle dzieje się w większości przypadków, USCIS może teraz zmusić te osoby do stawienia się w sądzie imigracyjnym w celu przeprowadzenia postępowania deportacyjnego.

Wytyczne określające, w jaki sposób nowa polityka zostanie wdrożona, nie zostały jeszcze opublikowane przez rząd, ale oczekuje stanie się to wkrótce. W związku z tym, pracodawcy powinni zaplanować z wyprzedzeniem i wnioskować o odnowienie petycji nieimigracyjnych na sześć miesięcy przed wygaśnięciem statusu swoich pracowników zagranicznych.

Pracodawcy powinni też rozważyć możliwość skorzystania z przyspieszonego trybu, aby uzyskać decyzję w sprawie wniosku o przedłużenie jeszcze w czasie, podczas gdy pracownik zagraniczny jest nadal na prawnie ważnym statusie i aby ewentualnie mieć czas na wzięcie pod uwagę innych opcji. Aby przedyskutować możliwe i proaktywne strategie mające na celu zagwarantowanie nieprzerwanego kontynuowania zatrudnienia i prawnego statusu w USA przez zagranicznych pracowników proponujemy skontaktować się z mecenas Justyną Regan i zespołem specjalistów ds. prawa ieimigracyjnego ji w kancelarii Miller Canfield, tel. 1.(312)460-4207.

Polsko-Amerykańska Izba Handlowa rekomenduje

Nawiązywanie nowych kontaktów biznesowych i ciągłe pogłębianie wiedzy to kluczowe elementy rozwoju tak firmy jak i kariery zawodowej. W najbliższych dniach i tygodniach Polsko-Amerykańska Izba Handlowa (Polish American Chamber of Commerce, PACC) rekomenduje następujące szkolenia i spotkania:

Polska-USA: prezentacja i dyskusja na temat rynków nieruchomości (Poland-US Real Estate Market Trends ) z udziałem delegacji Warszawskiego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami ( WSPON); udział bezpłatny dla członków PACC; opłata 20  dol. pozostali uczestnicy.

– Czwartek, 6 września, 6:00 – 8:00 PM

– Siedziba PACC, Copernicus Center Annex, 5214 W. Lawrence Ave., Chicago, IL

– Dodatkowe informacje: tel. 773-205-1998 lub em [email protected]

Bezpłatna sesja informacyjna nt. procedury uzyskania licencji na biznes w Chicago (Business Licensing 101 ) oraz bezpłatnej pomocy dla osób rozpoczynających działalność przedsiębiorczą lub rozwijających swoją firmę.

– Piątek, 7 września, 9:30 – 11:00 AM

– 121 N. La Salle St., City Hall – Room 805, Chicago, IL

– Dodatkowe informacje i rejestracja: [email protected] lub tel. 312-744-2086

City of Chicago’s Small Business Center on the Road EXPO: bezpłatne spotkanie informacyjno-networkingowe dla przedsiębiorców z udziałem miejskich i innych agencji wspierających rozwój małych firm.

– Sobota 8 września, 10:00 AM – 2:00 PM

– Truman College, 1145 W. Wilson Ave. Chicago, IL

– Dodatkowe informacje i rejestracja: ChiSmallBizExpo.com

European Professionals Networking: spotkanie networkingowe współorganizowane przez działające w Chicago europejskie izby gospodarcze; opłata: 15 dol.  członkowie, 25 dol.  pozostali uczestnicy.

– Środa, 19 września, 5:30 – 7:30 PM

– Potter’s Burger Bar @ The Palmer House, Chicago, IL

– Dodatkowe informacje: tel. 773-205-1998 lub em [email protected]

 

The 2nd Annual Polonia Cup: impreza dla golfistów każdego szczebla organizowana wspólnie przez PACC i Copernicus Center.

– Piątek, 28 września, 9:00 AM

– Chevy Chase Country Club, Wheeling, IL

– Dodatkowe informacje i rejestracja: 773-205-1998 lub [email protected]

 

 

fot.pexels.com/Tomasz Gzell/EPA

REKLAMA

2090417964 views
Poprzedni artykuł
Następny artykuł

REKLAMA

REKLAMA

2090418264 views

REKLAMA

REKLAMA

2092214724 views

REKLAMA

2090418547 views

REKLAMA

2090418693 views

REKLAMA

2090418837 views