Urząd imigracyjny aresztował 680 osób w stanie Missisipi

Urząd imigracyjny aresztował 680 osób w stanie Missisipi

Funkcjonariusze amerykańskiego urzędu imigracyjnego aresztowali w środę 680 osób w stanie Missisipi – poinformowały władze stanowe. Zatrzymań dokonano w czasie siedmiu niezapowiedzianych kontroli w miejscowych zakładach przetwórstwa spożywczego.

Dyrektor agencji ds. imigracji i egzekwowania przepisów celnych (ICE) Matthew Albence powiedział, że środowe aresztowania to największa taka akcja w USA od dekady. Wzięło w niej udział ok. 600 agentów, którzy skontrolowali zakłady i uniemożliwili ucieczkę osobom nielegalnie tam zatrudnionym.

Według AP naloty miały miejsce w siedmiu małych miejscowościach w pobliżu Jackson, gdzie siłę roboczą stanowią głównie imigranci latynoscy.

Prezydent USA Donald Trump w połowie czerwca zapowiedział masowe akcje wymierzone w nielegalnych imigrantów. Podkreślał, że niektórzy imigranci, aresztowani w wyniku nalotów, zostaną odesłani do swoich krajów, a kryminaliści trafią do więzień. „Będą usunięci tak szybko jak przybyli” – mówił wówczas Trump.

Ocenia się, że w USA przebywa nielegalnie ok. 12 mln imigrantów, głównie z Meksyku i krajów Ameryki Środkowej. (PAP)

Na zdjęciach: Akcja ICE w zakładach pracy w Missisipi

fot.ICE.gov

 

Categories: Imigracja

Comments

 1. Stefan
  Stefan 7 sierpnia, 2019, 23:23

  Za kilka tygodni zaklad oglosi bankructwo i w miasteczku wszyskie restauracje bary itp ktorych wlascicielami sa obywatele beda zamkniete Tak juz bylo kilka lat temu w Iowa Teraz to miasto duchow i opuszconych domow gdzie pozostalo kilka emerytow i miejscowych na panstwowych posadach

  Reply this comment
  • Andrzejek13
   Andrzejek13 9 sierpnia, 2019, 13:24

   Czyli wychodzi na to że lepiej nielegalnych imigrantów nie zatrudniać.

   Reply this comment
   • Paw.
    Paw. 10 sierpnia, 2019, 20:25

    Tak i za niedlugo przekonaja sie o tym wlasciciele fabryk z Chicago area. Juz niedlugo przeczytacie o tym na dzienniku zwiazkowym.

    Reply this comment
   • Romek
    Romek 11 sierpnia, 2019, 20:59

    A kto będzie pracował na ich miejscu? Amerykanie…? 😉

    Reply this comment
    • Paw.
     Paw. 12 sierpnia, 2019, 12:55

     Legalni imigranci, którzy szukają pracy w fabrykach ale zamiast za 13$ wolą pozostać na kontraktorce. Właściciel zatrudniają za taką stawkę bo mają całe klany meksykow czy guatemalczykow. To się skończy.

     Reply this comment
 2. Anonim
  Anonim 9 sierpnia, 2019, 09:58

  „Uwaga, uwaga, nadchodzi… koma trzy… „

  Reply this comment
 3. Stefan
  Stefan 9 sierpnia, 2019, 18:28

  A nie lepiej tym nielegalnym wystawic chociaz jakas vize i przy okazji zarobic na podatkach i oplatach a jednoczesnie zapewnic takim zakladom tania sile robocza ktorej nikt nie chce wykonywac A przy okazji kluby golfowe w New Jersey Trumpa dopiero w 2018 zwolnily nielegalnych pracownikow po artykulach w gazecie w tym osobistego lokaja Trumpa i pokojwke Melanii

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*