Chicagowscy policjanci na celowniku gangów

Władze chicagowskiej policji ostrzegają funkcjonariuszy przed atakami ze strony zorganizowanych grup przestępczych. Na kilku posterunkach odebrano telefony z pogróżkami.
fot.Gangi grożą atakami na chicagowskich policjantów

Na posterunkach w dystryktach 3. i 6.  na południu miasta, dzwoniące osoby groziły przygotowaniem zasadzek na funkcjonariuszy w dzielnicy Chatham. To właśnie w tym rejonie mieszkało dwóch z trzech zabitych w ostatnim czasie funkcjonariuszy: Michael Bailey i Thomas Wortham. Policja i FBI w dalszym ciagu poszukują zabójcy lub zabójców oficera Michaela Bailey’a, którego zastrzelono w niedzielę rano. Za wskazanie sprawcy wyznaczono nagrodę wysokości 55 tys. dol.

Władze chicagowskiej policji, Jody Weis wystosowały wewnętrzny komunikat, apelując do funkcjonariuszy o szczególną ostrożność. Nadinspektor policji podkreślił, że pomimo, iż nie wiadomo na ile pogróżki są prawdziwe, to jednak władze podchodzą do nich bardzo poważnie. Osoby dzwoniące do komisariatów na południu Chicago mówiły o przygotowywanych przez członków gangów zasadzkach na oficerów policji.

MNP,MB (CBS)

Copyright ©2010 4NEWSMEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*