Bill Daley i Gery Chico kandydują na burmistrza

Bill Daley i Gery Chico kandydują na burmistrza


Bill Daley i Gery Chico ogłosili oficjalnie, że będą kandydowali na burmistrza Chicago. Bill Daley informując o planach wyborczych bagatelizował swoje pochodzenie. 

Bill Daley jest młodszym bratem byłego burmistrza Chicago Richarda M. Daley’ego i synem legendarnego burmistrza Richarda J. Daley’ego. Z zawodu adwokat i bankier sprawował funkcję federalnego sekretarza handlu w administracji prezydenta Billa Clintona i szefa gabinetu prezydenta Baracka Obamy.
Jak stwierdził Bill Daley, jego pochodzenie będzie się podobało jednym chicagowianom, a innym nie, ale równocześnie wyraził przekonanie, że z czasem przekona wszystkich wyborców, że potrafi dobrze pokierować miastem i przyjść z pomocą wszystkim jego społecznościom.
Bill Daley wystartował w wyborach po raz drugi. W 2013 r. ogłosił swoją kandydaturę na gubernatora, ale wycofał się z wyścigu po czterech miesiącach.
Gery Chico jest pierwszym latynoskim kandydatem na burmistrza. Sprawował wiele funkcji w sektorze publicznym. Karierę zaczynał jako szef personelu burmistrza Richarda M. Daley’ego. Następnie pełnił funkcję prezesa rady chicagowskiego szkolnictwa publicznego. Był też prezesem miejskich uczelni – City Colleges of Chicago oraz prezesem zarządu chicagowskich parków.
Wybory municypalne w Chicago odbędą się 26 lutego 2019 roku. Jeśli żaden z kandydatów nie uzyska większości 50 proc. plus 1 głos, to 2 kwietnia odbędzie się dogrywka.
Alicja Otap
a.otap@zwiazkowy.com

fot.uroburos/Pixabay.com

Categories: Chicago, wybory 2019

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*