George H.W. Bush w szpitalu z powodu urazu szyi

George H.W. Bush fot.Larry W. Smith/EPA

George H.W. Bush fot.Larry W. Smith/EPA

Były prezydent Stanów Zjednoczonych George H.W. Bush w środę upadł i złamał krąg szyjny. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. 91-latek przebywa w szpitalu w Portland – poinformował jego rzecznik Jim McGrath.

„Nie oczekujemy długiego pobytu” w szpitalu – powiedział McGrath, dodając, że Bush będzie musiał nosić kołnierz ortopedyczny.

Do wypadku doszło w letnim domu Busha w Kennebunkport, w stanie Maine, na północnym wschodzie USA.

Bush w ubiegłym miesiącu skończył 91 lat. Kilka lat temu ujawnił, że cierpi na chorobę Parkinsona. Korzysta z wózka inwalidzkiego, a podczas ostatnich publicznych wystąpień wydawał się osłabiony.

W grudniu ub.r. spędził kilka dni w szpitalu z powodu duszności. W listopadzie 2012 r. Bush był hospitalizowany z powodu zapalenia oskrzeli. Wypisano go wtedy po prawie dwóch miesiącach.

Bush pełnił urząd prezydenta USA w latach 1989-93. W 1992 r. przegrał walkę o reelekcję z kandydatem Demokratów Billem Clintonem.

Jeszcze do niedawna prowadził aktywny styl życia, m.in. skacząc ze spadochronem z okazji swych 75., 80., 85. i 90. urodzin.

Bush, patriarcha jednej z najważniejszych amerykańskich dynastii politycznych, jest ojcem byłego prezydenta George’a W. Busha. Jego drugi syn, Jeb, obecnie ubiega się o nominację Republikanów w wyborach prezydenckich w 2016 r.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Ameryka

Comments

  1. JASIO
    JASIO 16 lipca, 2015, 15:46

    Miec tyle kasy i takie zebiska …wstyd

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*