CNN: napastniczka z San Bernardino deklarowała wierność IS

Samochód, którym uciekali napastnicy z San Bernardino oraz broń, którą mieli przy sobie fot.San Bernardino County Sheriff's Office/EPA

Samochód, którym uciekali napastnicy z San Bernardino oraz broń, którą mieli przy sobie fot.San Bernardino County Sheriff’s Office/EPA

Napastniczka współodpowiedzialna za środową strzelaninę w San Bernardino w Kalifornii, Tashfeen Malik, najprawdopodobniej zadeklarowała wierność liderowi Państwa Islamskiego Abu Bakrowi al-Bagdadiemu – podała w piątek CNN, powołując się na kilka źródeł.

Według jednego z przedstawicieli amerykańskich władz kobieta złożyła takie oświadczenie we wpisie na Facebooku, korzystając z konta założonego na inne nazwisko – poinformowała CNN.

W środę dwoje sprawców otworzyło ogień do kilkuset ludzi zgromadzonych w Inland Regional Center, stanowym ośrodku pomocy niepełnosprawnym. Zginęło 14 osób. Napastnicy zostali zabici w policyjnej obławie.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*