REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaMateriał partneraCoroczny okres zapisów do planów Medicare

Coroczny okres zapisów do planów Medicare

-

Tradycyjnie, 15 października rozpoczął się Coroczny Okres Zapisów do planów Medicare Advantage oraz na leki. Potrwa on do 7 grudnia. W tym okresie Ci z Państwa, którzy posiadają już ubezpieczenie Medicare, mogą spodziewać się zwiększonej ilości korespondencji dotyczącej tego zagadnienia w swoich skrzynkach na listy.

W tym okresie firmy ubezpieczeniowe „bombardują” bowiem beneficjentów Medicare swoimi ofertami. Zwiększoną aktywność reklamową można też zauważyć w telewizji i w radiu. W związku z tym okresem pojawia się często seria pytań, na które postaram się Państwu odpowiedzieć.
Czy muszę, co roku przed 7 grudnia odnawiać moją polisę ubezpieczenia Medicare? Najprostsza odpowiedź na to pytanie brzmi – NIE. Nie ma konieczności ponownego zapisywania się, bądź odnawiania posiadanego przez nas ubezpieczenia Medicare. Wyjątek stanowić może sytuacja, w której firma ubezpieczeniowa zdecydowała się wycofać z rynku konkretny plan ubezpieczeniowy. Powinniśmy wówczas przystąpić do innego planu oferowanego w naszym regionie. Sytuacje takie zdarzają się jednak niezmiernie rzadko. Termin ten jest jednak szczególnie ważny dla tych z Państwa, którzy spóźnili się z zapisem do planów obejmujących ubezpieczenie na leki, po ukończeniu 65 roku życia lub też w wyniku utraty ubezpieczenia z pracy. W takim przypadku, zapisu do jednego z interesujących nas planów można dokonać najpóźniej do 7 grudnia.

REKLAMA

Czy posiadany przeze mnie plan ulegnie zmianie na kolejny rok i jak sprawdzić, co ulega zmianie? Wszystkie firmy ubezpieczeniowe oferujące plany Medicare Advantage oraz na leki, wysyłają do swoich członków dokument, który zatytułowany jest „ANNUAL NOTICE OF CHANGES”. W dokumencie tym wyszczególnione są zmiany, które będą obowiązywać od nowego roku. Zmiany w planach mogą dotyczyć np. wysokości składki, dopłat do poszczególnych usług, czy też maksymalnego udziału własnego. Mogą one również dotyczyć listy leków refundowanych w ramach planu. Jeżeli przyjmujemy jakieś specjalistyczne lub bardzo drogie lekarstwo, upewnijmy się, że będzie ono nadal refundowane przez nasz plan w kolejnym roku. Jeżeli jesteśmy posiadaczami planu typu HMO, dobrze jest również potwierdzić przynależność naszego lekarza pierwszego kontaktu lub specjalistów do sieci planu.

Co zrobić, jeżeli jesteśmy zapisani do planu Medicare Advantage, który nie spełnia naszych oczekiwań? Jest to jeden z powodów, dla którego możemy brać pod uwagę zmianę planu Medicare Advantage. Z uwagi na rosnące zainteresowanie planami Medicare Advantage, firmy ubezpieczeniowe wprowadzają nowe, często bardziej atrakcyjne rozwiązania. Wiele firm oferuje nawet plany PPO (nie wymagają skierowań do specjalistów) z zerową miesięczną składką oraz z bardzo bogatą ofertą dodatkowych świadczeń, takich jak: kompleksowe pokrycie usług dentystycznych, bezpłatne uczestnictwo w klubach fitnessu czy pokrycie na okulary. Wybierając plan powinniśmy kierować się nie tylko wysokością składki, ale również, jakością planu (możemy zapytać agenta o tzw. Star Rating), poziomem dopłat, siecią lekarzy i szpitali, czy choćby dostępnością branych przez nas leków.

Czy wybrany przeze mnie plan Medicare Advantage muszę mieć przez cały kolejny rok? Z uwagi na wprowadzony niedawno Otwarty Okres Zapisów (ang. Open Enrollment Period – OEP), który obowiązuje od 1 stycznia do 31 marca każdego roku, mamy możliwość dokonania jednorazowej zmiany wcześniej wybranego lub posiadanego planu Medicare Advantage. Dla przykładu, jeżeli po zapisaniu się do nowego planu Medicare Advantage w okresie od 15 października do 7 grudnia 2020 r. stwierdzimy, że dokonaliśmy niewłaściwego wyboru, to do końca marca roku 2021 będziemy mogli go zmienić na inny plan Medicare Advantage lub wybrać opcję podstawowego planu Medicare (ang. Original Medicare) i przystąpić do indywidualnego planu na leki.

Jesteśmy zapisani do planu suplementarnego, który jest zbyt kosztowny. Czy możemy go teraz zmienić?
Choć okres AEP nie ma bezpośredniego wpływu na plany suplementarne, to jednak warto wiedzieć, że w tym okresie mamy możliwość „przeorganizowania” sposobu ubezpieczenia na kolejny rok. Do 7 grudnia mamy możliwość przystąpienia do planu typu Medicare Advantage, w których składki są zasadniczo niższe. Sytuacja może też być odwrotna, gdyż zdarzają się sytuacje, gdy będziemy chcieli zrezygnować z planu Medicare Advantage i przystąpić do ubezpieczenia suplementarnego i indywidualnego planu na leki.

Warto skorzystać z nadarzającej się okazji i upewnić się, że posiadamy odpowiednie zabezpieczenie na nadchodzący rok. Zapraszam Państwa do zadawania pytań dotyczących Waszego obecnego ubezpieczenia Medicare. Oferuję bezpłatne konsultacje. Tel. 773 620-5258.

Oliwier Wasilewski

Absolwent Politechniki Lubelskiej i Loyola University w Chicago (MBA). Zagadnieniami ubezpieczeń Medicare zajmuje się już ponad dwanaście lat. Pracował dla UnitedHealthcare (oddział Medicare Solutions), jako manager niezależnych agentów ubezpieczeniowych i dyrektor rynków etnicznych na stan IL. Był odpowiedzialny za stworzenie kompleksowej strategii wprowadzenia produktów ubezpieczeń Medicare tej firmy na rynek polonijny. Asystował w przygotowaniu i tłumaczeniach materiałów edukacyjnych, sprzedażowych i marketingowych. Obecnie właściciel agencji ubezpieczeniowej Health Insurance Center i agent ubezpieczeniowy na stany IL, WI, FL, CO, AZ i CT.

REKLAMA

2095835455 views

REKLAMA

REKLAMA

2095835688 views

REKLAMA

2097632084 views

REKLAMA

2095835837 views

REKLAMA

2095835938 views

REKLAMA

2095836049 views