Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
sobota, 23 listopada 2024 22:07
Reklama KD Market

Żeglarska noc Zarządu Młodych Lekarzy wsparła fundusz stypendialny

Żeglarska noc Zarządu Młodych Lekarzy wsparła fundusz stypendialny

Radość z towarzyskiego spotkania, szampańska zabawa w żeglarskich klimatach, wspólne śpiewanie szant i wiele innych atrakcji były interesującą propozycją na zakończenie sezonu letniego, jaką przedstawił Zarząd Młodych Lekarzy (Junior PAMS) w Chicago Yacht Club. Dochód z wydarzenia w całości przeznaczono na stypendia medyczne.

Zarząd Młodych Lekarzy (Junior PAMS), działający w strukturach Związku Lekarzy Polskich w Chicago (Polish American Medical Society), zaprosił w niedzielę 19 września lekarzy i przyjaciół związku na żeglarski wieczór do Chicago Yacht Club (Chicagowskiego Klubu Żeglarskiego), zaliczanego do jednego z pięćdziesięciu najbardziej ekskluzywnych klubów żeglarskich na świecie.

Była to wyśmienita okazja do towarzyskiego spotkania w elitarnym miejscu nad jeziorem Michigan, jak również celebrowania 75. rocznicy założenia Związku Lekarzy Polskich w Chicago oraz 3. rocznicy powstania w ramach Zarządu Młodych Lekarzy. Dochód z imprezy został w całości przeznaczony na fundusz stypendialny studiujących kierunki medyczne.Prestiżową imprezę rozpoczętą eleganckim obiadem wypełniły liczne atrakcje: szanty w wykonaniu zespołu Młyn, występ Zespołu Pieśni i Tańca Polonia (działającego przy ZPRKA), otwarty bar z drinkami i cygarami oraz możliwość zwiedzania jachtów zacumowanych przy kei na pięknym jeziorze Michigan.

Zgromadzonych serdecznie powitała Kasia Murzanski MSN, RN, CNL – skarbnik zarządu Junior PAMS. Prezes Zarządu Młodych Lekarzy dr Evelyn Konsur MD wyraziła radość z możliwości spotkania w tak zacnym gronie. Powiedziała, że specjalizuje się w alergologii i immunologii, i jest stypendystką na uniwersytecie Rush University, a od czerwca 2021 roku pełni zaszczytną funkcję prezesa Zarządu Młodych Lekarzy (Junior PAMS).

Dr Evelyn Konsur krótko przypomniała historię Związku Lekarzy Polskich w Chicago, Polish American Medical Society (PAMS), który powstał w 1946 roku. Podkreśliła, że jest to największa i najbardziej wpływowa organizacja zawodowa poza granicami Polski, zrzeszająca lekarzy, dentystów i weterynarzy. Jak wyjaśniła, misją Zarządu Młodych Lekarzy jest udzielanie wszechstronnej pomocy młodym medykom w dynamicznym rozwoju kariery zawodowej poprzez np. nawiązywanie kontaktów czy udział w konferencjach medycznych. Prezes Konsur chciałaby powiększać grono młodych, zdolnych lekarzy i podnosić znaczenie związku w kraju i na arenie międzynarodowej.

Skarbnik Kasia Murzański zaangażowała się w działalność Zarządu Młodych Lekarzy od początku organizacji. Jest doktorantką AGPCNP i adiunktem klinicznym. Przypomniała o udanych wydarzeniach o charakterze naukowym czy towarzysko-integracyjnym zorganizowanych przez Młody Zarząd Lekarzy. Podziękowała Tomowi Kokocińskiemu – członkowi Chicagowskiego Klubu Żeglarskiego, bez pomocy którego zorganizowanie imprezy w prestiżowym klubie żeglarskim byłoby niemożliwe.

Wiceprezes Daniel Borsuk, który jest związany z M2 at Chicago Medical School w Rosalind Franklin University of Medicine and Science, przedstawił sponsorów wydarzenia: Polsko-Słowiańską Federalną Unię Kredytową, Muzeum Polskie w Ameryce, Fundację Kościuszkowską, Polonię, Montrose Food Mart and Deli i wyraził nadzieję na dalszą współpracę.

Bogdan Ogórek, dyrektor zarządu Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej i zapalony żeglarz, zapoznał gości z historią Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej – największej, polskiej instytucji finansowej poza granicami Polski.Podkreślił, że spektakularny sukces unii opiera się na zaufaniu i zaangażowaniu jej wszystkich członków, aby wspierać Polonię w Stanach Zjednoczonych oraz oferować jej usługi finansowe na najwyższym poziomie. Zaprosił do współpracy potencjalnych nowych członków.

Dr Kornelia Król, była prezes Związku Lekarzy Polskich w Chicago w latach 2013-2018, wyraziła ogromną radość ze współpracy i jubileuszu Młodego Zarządu Lekarzy. Połączone działania starej i młodej generacji uznała za wspólny sukces i nagrodę w pełni realizującego misję związku. Zaapelowała do uczestników wydarzenia, aby wszelkie poczynione przez młody zarząd inicjatywy zostały należycie docenione. Dr Kornelia Król ma nadzieję, że w przyszłości zarząd będzie sprawnie rozpoznawał nowe oczekiwania młodych wstępujących do związku.

Dr Piotr Brukasz, prezes Związku Lekarzy Polskich w Chicago, wyraził ogromny entuzjazm i uznanie, opowiadając o zbliżających się atrakcjach żeglarskiego wieczoru, do których Młody Zarząd Lekarzy przygotowywał się od dłuższego czasu. – Cieszymy się, że jest tyle osób. Jesteśmy razem tutaj w pięknym miejscu. Będziemy mieli obiad. Będziemy tańczyć, słuchać szant w wykonaniu zespołu Młyn, oglądać występ Polonii, przypłyną łodzie. Jesteśmy wdzięczni tym wszystkim, którzy pomagają naszym młodym. Cały zysk z imprezy zostanie przeznaczony na fundusz stypendialny – opowiadał prezes dr Brukasz.

Niespodzianką magicznego wieczoru był dwukrotny występ Zespołu Pieśni i Tańca Polonia, którą kieruje dyrektor artystyczna Anna Krysiński i choreografka Jaclyn Krysiński. Zespół wykonał ludowe tańce nowosądeckie i czarujący, dynamiczny swing.

Wspólne śpiewanie szant rozpoczęło się piosenką „Gdzie ta keja?”, zadedykowaną założycielowi zespołu Młyn, Piotrowi Porębskiemu. Zespół Młyn, składający się z żeglarzy, wystąpił w składzie: Arkadiusz Rękas, Piotr Rogalski, Bogdan Ogórek, Mirek Niemiec, Leopold Werner i Darek Stopek. Zespół, z którym goście nie chcieli się rozstać, bisował wykonaniem „Na Mazury”.

Do kei były przycumowane dwie łodzie: KokoLoko2/Beneteau First 40.6, którego właściciel należy do klubów Chicago Yacht Club i Corintian Yacht Club oraz Erizo de Mar/Beneteau First 36.7 z Joseph Conrad Yacht Club. Załogi jednostek były przygotowane do prezentacji łodzi i pomocy przy pozowaniu na nich do pamiątkowych zdjęć.

Tańce, śpiew i doskonała zabawa w ekskluzywnym miejscu trwały do późnych godzin nocnych. Doskonała zabawa, w której uczestniczyło ponad 170 osób, była międzypokoleniową celebracją jedności.

Tekst: Jola PlesiewiczZdjęcia: Dariusz Piłka

[email protected]

[email protected]


DAR_1992

DAR_1992

DAR_1981

DAR_1981

DAR_1972

DAR_1972

DAR_1970

DAR_1970

DAR_1967

DAR_1967

DAR_1961

DAR_1961

DAR_1960

DAR_1960

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Reklama