Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
niedziela, 22 grudnia 2024 22:17
Reklama KD Market

Krokiety z mięsem



Tak wiem, za tydzień Thanksgiving, powinnam wam więc zaproponować przepis z indykiem. Jednak przed nami także andrzejki. Dlatego dziś o tradycyjnych krokietach, które mogą uzupełnić także obiad z okazji Święta Dziękczynienia.

Zostałam obdarowana końcówką do mielenia mięsa, więc zakasałam rękawy, a pierwsza potrawa, o której pomyślałam, by wykorzystać mój nowy nabytek – to były krokiety z mięsem. Przepis być może wydaje się pracochłonny, jednak tak naprawdę przy dobrej organizacji pracy i małej pomocy domowników, jesteśmy w stanie wykonać bardzo szybko. Pamiętajcie: domowe krokiety z gorącym barszczem smakują najlepiej!

Składniki na około 18 krokietów:

Czas przygotowania : 1,5 godz.

Farsz mięsny:

500 g mięsa wołowego

500 g mięsa wieprzowego

1/2 korzenia selera

2 marchewki

1 cebula

ziele angielskie

liść laurowy

sól oraz pieprz

Mięso myjemy oraz kroimy na mniejsze kawałki. Wkładamy do większego garnka, dodajemy obrany seler, marchewkę oraz cebulę. Całość zalewamy taką ilością wody, aby jedynie pokryła wszystkie składniki, na koniec dodajemy liść laurowy oraz parę ziaren ziela. Wszystko gotujemy na średnim ogniu, aż mięso będzie miękkie (około 40 min). Po ugotowaniu, odcedzamy składniki od wywaru (można go wykorzystań jako bazę na barszcz).

Przestudzone składniki mielimy za pomocą maszynki, na koniec pozostaje nam tylko doprawić farsz solą oraz pieprzem. Jeśli farsz wyszedł zbyt suchy (musimy mieć możliwość rozsmarowania go po naleśniku) dolewamy trochę wywaru.

Naleśniki:

300 g mąki (u mnie bezglutenowa)

4 jajka

2 szklanki mleka (można użyć roślinnego)

szczypta soli

3 łyżki oleju

ok. 1 szklanka wody

Dodatkowo:

2 jajka

bułka tarta (u mnie bezglutenowa)

olej

W misce roztrzepujemy jajka, wlewamy mleko oraz olej. Dodajemy przesianą mąkę, sól oraz niepełną szklankę wody. Całość mieszamy, aż powstanie gładka masa, ciasto odkładamy na około 15 minut. Po tym czasie ponownie mieszamy i sprawdzamy, czy ciasto ma odpowiednią konsystencję, najczęściej trzeba dolać odrobinę wody.

Do smażenia naleśników używam patelni wyłożonej powłoką ceramiczną, nie ma wtedy konieczności natłuszczania jej. Naleśniki smażymy około 2 min z każdej strony na średnim ogniu.

Na każdy naleśnik nakładamy około łyżkę farszu, staramy się rozprowadzić go równomiernie. Krokiety zawijamy tak jak na zdjęciu (najpierw składamy boki do środka, a następnie zawijamy w rulonik).

Na koniec pozostaje nam tylko panierować krokiety: jajka roztrzepujemy w misce, do drugiej wsypujemy bułkę tartą, natomiast patelnię z olejem podgrzewamy. Krokiety najpierw maczamy w jajku, następnie obtaczamy w bułce i układamy na patelni. Obsmażamy je na złoty kolor z każdej strony. Po usmażeniu układamy na papierowym ręczniku. Najlepiej smakują zaraz po przygotowaniu z domowym barszczem. Po wystudzeniu pozostałe krokiety możemy zamrozić i przechowywać nawet do miesiąca. Smacznego!

Kasia Maciejewska

kasia_maciejewska_przepis
Piekę z pasją, gotuję z jeszcze większą, ale prawdziwą satysfakcję daje mi możliwość dzielenia się swoimi pomysłami. Co prawda ukończyłam studia z zakresu zarządzanie kadrami, jednak od kiedy pamiętam, świetnie zarządzałam produktami kuchennymi z niezłym efektem. Poza tym fotografuję. A dobre zdjęcie moich wypieków i potraw – to dopiero zabawa!
W przygotowaniu potraw oraz wypieków używam jedynie produktów bezglutenowych, które pozytywnie wpływają na nasze zdrowie. Na łamach „Dziennika Związkowego” dzielę się z Wami przepisami dań obiadowych, przekąsek oraz słodkości. Obiecuję, że przepisy nie są skomplikowane, za to efekt gwarantowany.
Mam nadzieję, że poczujecie wiatr w żaglach i sami weźmiecie się do gotowania i pieczenia. Dzielcie się swoimi uwagami.
Zapraszam na smaczną przygodę!
E-mail: [email protected]
Adres strony: malewypieki.pl

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama