sobota, 28 września 2024 04:27

ME 2024 - Dania - Anglia 1:1. Wpadka faworyta

Dania odebrała dwa punkty faworyzowanej Anglii fot. Robert Ghement/EPA-EFE/Shutterstock

Przed rozpoczęciem mistrzostw Anglia, finalista poprzedniego Euro, wymieniana była w ścisłym gronie faworytów. Podopiecznie trenera Garetha Southagate'a na razie jednak na niemieckich boiskach nie zachwycają. Po skromnej wygranej z Serbią 1:0, tym razem zremisowali z Danią 1:1.

Anglia prowadzenie objęła w 18. minucie. Z prawej strony dośrodkował Kyle Walker i piłka po rykoszecie trafiła pod nogi Harry'ego Kane'a. Napastnik Bayernu Monachium nie miał problemów z wpisaniem się na listę strzelców.

W 34. minucie Anglicy popełnili błąd przy wyprowadzaniu piłki. Duńczycy ją przejęli, a na strzał z prawie 30 metrów zdecydował się Morten Hjulmand. Uderzył płasko, precyzyjnie. Piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki.

W drugiej połowie niewiele było składnych akcji. Mnożyły się błędy obu drużyn w środkowej części boiska. W 56. minucie zza pola karnego w słupek trafił Phil Foden. Anglicy dogodną okazję mieli jeszcze w 72. minucie, gdy po świetnym podaniu Jude'a Bellinghama strzelał Ollie Watkins, ale skracający kąt Kasper Schmeichel był górą.

Duńczycy jeszcze kilka razy próbowali strzałów z dystansu, jednak nie były tak dobre, jak Hjulmanda. Najbliżej szczęścia byli w 84. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Andreas Christensen spudłował z czterech metrów.

W drugim meczu grupy C Słowenia zremisowała z Serbią 1:1. Po dwóch kolejkach w tabeli prowadzi Anglia (4 pkt), przed Danią (2 pkt), Słowenią (2 pkt) i Serbią (1 pkt). We wtorek Anglia zagra ze Słowenią, a Dania z Serbią.

Kasper Hjulmand (trener reprezentacji Danii): "Nie jestem rozczarowany wynikiem, ale mogliśmy z tego meczu wyciągnąć więcej. Zagraliśmy tak, jak powinniśmy - z pasją i zaangażowaniem. Zagraliśmy dobry mecz i myślę, że mogliśmy wygrać".

Gareth Southgate (trener reprezentacji Anglii): "Liczyliśmy, że zagramy lepiej. Mieliśmy problem z utrzymaniem kontroli w meczu. Musimy to poprawić, jeśli chcemy daleko zajść w turnieju. Musimy przeanalizować dwa dotychczasowe mecze i znaleźć rozwiązania trapiących nas problemów. Wiemy, że możemy i chcemy grać lepiej".