REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaMateriał partneraJakiego składu nie powinien mieć krem na trądzik?

Jakiego składu nie powinien mieć krem na trądzik?

-

Tłusta skóra, rozszerzone pory, zaskórniki i widoczne krosty – to najczęstsze objawy trądziku, które sprawiają, że wiele osób, a w szczególności młodych dziewcząt, jak i coraz więcej dorosłych kobiet posiada poważne problemy związane z akceptacją swojego wyglądu. Niestety trądzik jest chorobą, która oprócz wymienionych już objawów skórnych w dość wyraźny sposób oddziałuje na naszą psychikę oraz ogólne samopoczucie. Istnieją różne sposoby na leczenie tej dermatozy, jednak bez wątpienia jednym z nieodzownych elementów jest krem do twarzy na trądzik. Sprawdź, jakich składników unikać w tego typu produktach.

Najważniejsze informacje o trądziku

Zanim przejdziemy do tego, jakich składników nie powinien oraz jakie powinien zawierać krem do twarzy na trądzik, warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi tej choroby. Przede wszystkim, wbrew informacjom, które można czasem znaleźć w internecie, trądzikiem nie możemy zarazić się od drugiej osoby, gdyż nie jest on chorobą infekcyjną. Skłonności do występowania trądziku u danej osoby są złożone, a swoje źródło mogą mieć na przykład w genach.

REKLAMA

Oprócz tego obecność trądziku u danej osoby wiąże się nadmierną produkcją sebum i rozrostem gruczołów łojowych, rogowaceniem naskórka, a także zwiększoną aktywnością bakterii z gatunku Propionibacterium acnes. Dodatkowo istnieje wiele czynników w naszym życiu codziennym, które również mogą wywoływać lub nasilać objawy istniejącego już trądziku. Są to:

 • zaburzenia hormonalne;
 • przewlekły stres;
 • brak odpowiedniej ilości snu;
 • niedobór witamin;
 • spożywanie w nadmiarze niektórych pokarmów, na przykład mleka, dużych ilości cukru, soli i tłuszczów trans (obecnych na przykład w potrawach typu instant i fast foodach);
 • nieodpowiednia higiena skóry twarzy – na przykład dotykanie jej brudnymi dłońmi lub wyciskanie zmian trądzikowych;
 • promieniowanie ultrafioletowe;
 • częste zmiany klimatu i temperatury;
 • niewłaściwa pielęgnacja – korzystanie z mocno oczyszczających, złuszczających produktów, które naruszają warstwę ochronną skóry.

Krem do twarzy – sposób na trądzik

Trądzik to choroba, której leczenie bywa długotrwałe, dlatego czasami na pierwsze efekty należy czekać co najmniej kilka tygodni. W leczeniu trądziku najczęściej stosowane są przepisane przez lekarza leki i preparaty o działaniu przeciwbakteryjnym, przeciwzapalnym, łagodzącym i złuszczającym. Mimo konieczności ich stosowania równie ważną rolę odgrywa odpowiednia pielęgnacja cery, a jednym z jej elementów jest krem na trądzik. Kosmetyk ten nawilża wymagającą skórę, łagodzi, a także przyspiesza gojenie się zmian.

Krem na trądzik to produkt, który zwykle stosujemy każdego dnia, bardzo często pod makijaż, dlatego niezwykle ważne jest, aby charakteryzował się on lekką konsystencją, dobrze się wchłaniał i co bardzo ważne w przypadku cery trądzikowej – posiadał nietłustą formułę.

Krem do twarzy na trądzik – jakich składników unikać?

Dobrze dobrany krem na trądzik to niezwykle skuteczna broń w walce z niedoskonałościami skóry. Jednak aby krem do twarzy rzeczywiście był naszym sprzymierzeńcem w walce z tym problemem, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na zawarte w nim składniki. Niestety bardzo często w składach tego typu produktów znajdują się substancje, które w rzeczywistości zamiast pomagać wymagającej skórze, szkodzą jej.

Składniki, których powinno się unikać w kremach na trądzik, to:

 • alkohol;
 • oleje mineralne i ich pochodne;
 • silikony;
 • parabeny;
 • talk;
 • donory formaldehydu;
 • SLS i ich pochodne;
 • sztuczne konserwanty, barwniki;
 • syntetyczne kompozycje zapachowe.

Krem na trądzik – jakie składniki powinien zawierać?

Składniki, których nie powinno zabraknąć w kremie na trądzik, to kwasy w odpowiednim stężeniu (np. kwas salicylowy, azelainowy). Dobrze sprawdzi się także cynk oraz siarka. Wybierając krem na trądzik, nie powinniśmy zapominać, aby znalazły się w nim substancje o działaniu nawilżającym, które pozwolą odbudować uszkodzoną warstwę hydrolipidową. Jeśli w pielęgnacji skóry trądzikowej stosujemy kwasy, nasz krem na trądzik powinien zawierać odpowiednio wysoki filtr UV. 

REKLAMA

2107700196 views

REKLAMA

REKLAMA

2107700428 views

REKLAMA

2109496819 views

REKLAMA

2107700569 views

REKLAMA

2107700668 views

REKLAMA

2107700776 views