REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaMateriał partneraDywaniki łazienkowe a ochrona przed wilgocią i pleśnią: jakie materiały wybrać, aby...

Dywaniki łazienkowe a ochrona przed wilgocią i pleśnią: jakie materiały wybrać, aby zapobiegać rozwojowi pleśni i bakterii?

-

Dywaniki łazienkowe to popularny element wystroju łazienek, który dodaje ciepła i stylu do wnętrza. Jednakże niektóre dywaniki łazienkowe mogą stać się siedliskiem dla wilgoci, pleśni i bakterii, co stanowi ryzyko dla zdrowia.

Czy istnieje materiał idealny?

Materiały, które są odporne na wilgoć i pleśń, to głównie naturalne włókna, takie jak bawełna, len czy bambus. Dywaniki wykonane z tych materiałów są bardzo przewiewne, co zapobiega gromadzeniu się wilgoci. Ponadto naturalne włókna posiadają właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne, co pozwala na skuteczne zapobieganie rozwojowi pleśni i bakterii. Kolejnym materiałem, który warto rozważyć przy wyborze dywanika łazienkowego, jest mikrofibra. Jest to syntetyczne włókno, które posiada bardzo dobre właściwości chłonne, dzięki czemu szybko absorbuje wilgoć. Mikrofibra jest także łatwa do utrzymania w czystości, ponieważ można ją prać w pralce. Dywaniki łazienkowe wykonane 
z mikrofibry są bardzo popularne ze względu na swoją trwałość i odporność na pleśń. Kolejnym materiałem, który warto rozważyć przy wyborze dywanika łazienkowego, jest guma. Dywaniki do łazienki wykonane z gumy są bardzo łatwe do utrzymania w czystości, ponieważ można je łatwo wytrzeć wilgocią. Gumowe dywaniki są również odporne na pleśń i bakterie, ponieważ nie pochłaniają wilgoci.

REKLAMA

Dywaniki do łazienki – czy tylko materiał ma znaczenie? 

Przy wyborze dywanika łazienkowego należy zwrócić uwagę na kilka ważnych czynników poza materiałem. Warto zwrócić uwagę na rozmiar dywanika. Musi on być nie tylko odpowiednio dopasowany do rozmiaru łazienki, ale też wygodny w czyszczeniu, zbyt duży rozmiar może być kłopotliwy w praniu. Po trzecie, kolor i wzór dywanika łazienkowego. Tutaj wybór zależy już od naszych indywidualnych preferencji. Warto jednak pamiętać, że dywaniki do łazienki, muszą być poddawane częstemu czyszczeniu, więc ich kolory i wzory mogą z czasem stracić na wyrazie. Jeśli jednak zdecydujemy się na wzorzysty design, pamiętajmy o delikatnych detergentach myjących. 

Dziennik Związkowy – Polish Daily News i Alliance Printers and Publishers Inc. nie ponoszą odpowiedzialności za treść artykułów sponsorowanych publikowanych na www.dziennikzwiazkowy.com

REKLAMA

2095856538 views

REKLAMA

REKLAMA

2095856773 views

REKLAMA

2097653169 views

REKLAMA

2095856922 views

REKLAMA

2095857023 views

REKLAMA

2095857134 views