REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaZobaczOhio. Rozbito gang ścinających brody Amiszów

Ohio. Rozbito gang ścinających brody Amiszów

-

Amisze to konserwatywna wspólnota, która wbrew czasom nie akceptuje nowoczesnej techniki. Większości z nas Amisze kojarzą się z długimi brodami, tradycyjnymi zaprzęgami i słomkowymi kapeluszami. Jak się jednak okazuje, nawet wśród Amiszów zdarzają się patologie. Jeden z amerykańskich biskupów tego wyznania został oskarżony o to, że zabierał żony nieposłusznym wyznawcom i zamykał ich w kurnikach.

fot. wkyc-tv/ Sam Mullet, przywódca kontrowersyjnej wspólnoty Amiszów w Ohio

Sprawcą zamieszania wokół Amiszów jest 66-letni Sam Mullet – jeden z amerykańskich biskupów wspólnoty miasteczka Millersburg w hrabstwie Holmes, w stanie Ohio. Według najnowszych doniesień Mullet stoi na czele liczącego 120 osób „gangu ściętej brody” (ang. Bergholz Clan), którego członkowie już wkrótce usiądą na ławie oskarżonych.

REKLAMA

Skandal wokół kontrowersyjnych praktyk we wspólnocie Amiszów ujawnił były członek gangu Bergholz Clan. Według jego zeznań biskup Mullet rządzi gangiem żelazną pięścią. Anonimowy świadek uważa, że nie zdziwiłby się, gdyby cały świat wkrótce usłyszał o ich zbiorowym samobójstwie.

Były członek gangu rządzonego przez Mulleta wyznał, że we wspólnocie obowiązują kontrowersyjne zasady, a za każde przewinienie grożą bardzo srogie i dotkliwe fizycznie kary.

Jeśli jakiś mężczyzna okazuje nieposłuszeństwo, Mullet zabiera mu żonę, która od tej pory musi żyć z biskupem. Mąż kobiety za karę trafia zaś do kurnika – nawet zimą – gdzie spędza dzień i noc.

W sprawie zeznała także Arlene Miller, której mężowi członkowie gangu odcięli w ubiegłym miesiącu brodę. Kobieta przyznała, że we wspólnocie nieposłuszni członkowie są bardzo dotkliwie bici. Kary nie omijają nawet najmłodszych.

Już wkrótce ruszy proces mężczyzn oskarżonych o działanie w gangu Bergholz Clan. Na ławie oskarżonych zasiądą m.in. Johnny S. Mullet, Lester S. Mullet, Levi Miller, Eli Miller i Daniel S. Muller. Ich adwokat, Andrew Hyde przekonuje, że to media i nieprzychylne im osoby pokazują członków wspólnoty w złym świetle. Jego zdaniem rzeczywistość jest zupełnie inna.

AS

Zobacz wideo:

Zobacz także:

W USA przybywa Amiszów

 

 

 

 

 

REKLAMA

2109576489 views

REKLAMA

REKLAMA

2109576721 views

REKLAMA

REKLAMA

2111373112 views

REKLAMA

2109576862 views

REKLAMA

2109576961 views

REKLAMA

2109577069 views