REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaZobaczLiterackie oblicze torebek

Literackie oblicze torebek

-

Ręcznie szyte „książki” to najnowsza nowość modowa, która wchodzi na rynek dla znających się na modzie. Oczywiście mowa tu nie o prawdziwej literaturze, ale o najpopularniejszych ostatnio torebkach łudząco przypominających swoim wyglądem książki. Jedynym elementem określającym „czytaną”, czy też raczej „noszoną” literaturę jest okładka dzieła, która  zamiast skóry aligatora zdobi torebkę.

Torebki przywodzące na myśl książki projektuje Olympia Le -Tan, córka znanego francuskiego ilustratora Pierra Le-Tana. Inspiracją do wykonania torebek – książek jest literatura z lat 40. i 50. O modne egzemplarze pokusiły się już takie gwiazdy jak Natalie Portman (Black Swan) czy Clemence Poesy (Harry Potter). 

REKLAMA

Olympia Le-Tan projektuje nie tylko najmodniejsze kopertówki, ale także torby podróżne. Wybierając się w podróż możemy zaopatrzyć się w opasłe dzieła światowej literatury.

Torebki szyte są ręcznie przez mały zespół rzemieślników w paryskiej pracowni. Delikatne szwy, wyhaftowane tytuły.

Tkaniny pokryte literami i drobnymi rysunkami zdobią oprawę toreb dużych i małych. Najczęściej wykonane są w realnych rozmiarach książek, w kształcie prostokąta, tak aby do złudzenia przypominały nam prawdziwą lekturę. 

Tytułów jest dużo, jest więc w czym wybierać. Od „Lolity” Nabokova przez „Piękną i bestię” Jeana Cocteau po „ Lorda Jima” Conrada. Ogromny wybór literatury daje nowe inspiracje dla kolejnych torebek. Prawdziwych koneserów mody na pewno ucieszy fakt, że każdy typ torebki jest szyty jedynie w 16 egzemplarzach, a jest niewiele sklepów, które posiadają je na stanie. 

Niestety książkowa magia torebki kończy się na jej okładce. Idziemy na łatwiznę poetycką. Jesteśmy za to „modnie oczytane”! 

[cincopa A8HADdKt2YOB] 

I.O.

REKLAMA

2109576473 views

REKLAMA

REKLAMA

2109576705 views

REKLAMA

REKLAMA

2111373096 views

REKLAMA

2109576846 views

REKLAMA

2109576945 views

REKLAMA

2109577053 views