REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Zdrowie Ziołami w chore stawy

Ziołami w chore stawy

-

Osoby cierpiące na zapalenie stawów szukają czasem pomocy w ziołach. I to jest dobre podejście. Według Arthritis Foundation niektóre zioła faktycznie zmniejszają stan zapalny w stawach, który wywołuje ból i opuchliznę. Najbardziej skuteczne to:

1. Kurkumina. Jest składnikiem kurkumy, a kurkuma – jak pokazują badania – może zapobiec rozwojowi bolesnych symptomów.

REKLAMA

2. Zielona herbata. Stosowana jako środek w wielu przypadłościach, redukuje stan zapalny, pomagając cierpiącym na reumatoidalne zapalenie stawów i chorobę zwyrodnieniową stawów

3. Boswellia. Zwana też kadzidłowcem indyjskim (łac. Boswellia serrata) jest drzewem rosnącym w Indiach, we wschodniej Afryce i w Nigerii. Badania na zwierzętach pokazują, że wyciąg z jego kory blokuje substancje, które atakują chrząstkę stawową u osób z reumatoidalnym zapaleniem stawów. Dostępny jest w postaci tabletek lub kremu do stosowania zewnętrznego.

4. Aloes. Sok z aloesu, stosowany w postaci okładów, łagodzi ból stawów i niweluje stany zapalne.

5. Eukaliptus. Może być stosowany doustnie lub w postaci olejku do okładów zewnętrznych. Występujące w nim garbniki łagodzą ból i zmniejszają opuchliznę.

6. Kora wierzby. To środek, który jest używany do leczenia stanów zapalnych, od bardzo dawna. Liczne badania pokazały, że zmniejsza ból wywołany zapaleniem stawów w szyi, dolnej części pleców, kolanach i biodrach.

7. Imbir. Badania potwierdzają, że bylina ta zmniejsza zdolność pewnych komórek układu odpornościowego wywoływania stanów zapalnych.

8. Czosnek. Hamuje działanie substancji w organizmie, które wywołują stany zapalne. Zmniejsza też ból wywołany reumatoidalnym zapaleniem stawów.

9. Kapsaicyna. Ten składnik papryki chilli, wykorzystywany w kremach i żelach, działa przeciwbólowo. Badania potwierdzają, że zmniejsza ból wywołany przez chorobę zwyrodnieniową stawów.

10. Koci pazur (ang. cat’s claw). Ma silne właściwości przeciwzapalne. Jest wyjątkowo efektywny przy zapaleniu stawów. Podczas jednego z ostatnich badań stwierdzono, że u przyjmujących go pacjentów zmniejszył opuchliznę stawów i ból o ponad 50 proc. w porównaniu z pacjentami, którym podawano placebo.

Dorota Feluś

fot.condesign/pixabay.com

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks