0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaZdrowieZDROWIE. Ochrona przed demencją. By odzyskać energię

ZDROWIE. Ochrona przed demencją. By odzyskać energię

-

Ochrona przed demencją

fot.geralt/pixabay
fot.geralt/pixabay

Z ponad 30 milionami ludzi na świecie ze zdiagnozowanym Alzheimerem, sprawą priorytetowej wagi stało się zapobieganie tej trudnej, zarówno dla pacjenta, jak i rodziny, chorobie.

REKLAMA

Zdaniem dr Andrew Weila (znany lekarz i naturopata; założyciel, profesor i dyrektor Center for Integrative Medicine na University of Arizona) częścią rozwiązania mogą być stosowne suplementy, które w połączeniu z działającą przeciwzapalnie dietą (nauka twierdzi, że podłożem wielu chorób nowotworowych i degeneracyjnych są chroniczne stany zapalne) oraz aktywnym umysłem i ciałem, mogą faktycznie chronić komórki nerwowe przed postępującą demencją i związanym z wiekiem zanikiem funkcji poznawczych.

A oto zalecane suplementy:

1. Codzienna multiwitamina

Dobra multiwitamina może dostarczyć organizmowi optymalną ilość kwasu foliowego i innych witamin z grupy B – związków, które pomagają obniżyć poziom homocysteiny we krwi, czyli toksycznego aminokwasu związanego ze zwiększonym ryzykiem zachorowania na Alzheimera.

2. Miłorząb japoński (ginko biloba)

Wyciąg z liści miłorzębu zwiększa przepływ krwi w mózgu i, jak wykazały badania, spowalnia progres procesu demencji w początkowej fazie choroby Alzheimera.

3. Fosfatydyloseryna, w skrócie PS.

Ten naturalnie występujący lipid, uważany za pożywkę komórek mózgowych, może mieć pozytywny wpływ na pamięć i koncentrację. Badania naukowe sugerują, że może pomóc spowolnić związany z wiekiem zanik funkcji poznawczych.

4. Niska dawka aspiryny

Aspiryna i inne niesterydowe leki przeciwzapalne (NSAIDs) mogą redukować ryzyko zapadnięcia na chorobę Alzheimera poprzez niwelowanie stanów zapalnych. Ze względu na to, że NSAIDs mogą drażnić błonę śluzową żołądka, powinny być zawsze przyjmowane z jedzeniem.

5. Szafran

Przyprawa ta ma właściwości przeciwzapalne i wykazuje specyficzny, silny efekt ochronny przed Alzheimerem

6. DHA

Te nienasycone kwasy tłuszczowe, które występują naturalnie w rybach żyjących w zimnych wodach morskich, są nieodzowne dla normalnego rozwoju mózgu. Jak wykazały liczne badania naukowe, wpływają pozytywnie na zachowanie funkcji poznawczych mózgu na odpowiednim poziomie

7. Acetyl L-karnityna i kwas alfa liponowy

Kombinacja tych mikroodżywek może przyczynić się do poprawy koncentracji, a także zwiększenia energii

fot.Mark Sebastian/Wikipedia
fot.Mark Sebastian/Wikipedia

 

By odzyskać energię

Okres przedwiośnia to czas, gdy po zimie – wyjątkowo długiej i ciężkiej w tym roku – czujemy się osłabieni. Brakuje nam energii do wykonywania najprostszych czynności. Pojawia się zmęczenie, które nie chce zniknąć. I pokusa szybkiego rozwiązania. W takim przypadku należy za wszelką cenę unikać drinków i batonów energetyzujących, bo ich spożywanie nie tylko nie poprawi, ale wręcz pogorszy sytuację.

Poza regularnymi ćwiczeniami, stosownym odpoczynku (minimum 8 godzin snu)  i suplementami, warto spróbować zastosować się do poniższych rad dietetycznych.

Owoce i warzywa

– Sięgaj po różnorodne owoce i warzywa (najlepiej organiczne, by zminimalizować wprowadzanie do organizmu dodatkowych chemikaliów). Dostarczą ochronnie działających składników odżywczych wymaganych dla optymalnego metabolizmu.

Skromne posiłki

– Spożywaj skromne posiłki. Zjedzenie dużego posiłku może doprowadzić do wydzielenia przez organizm większej ilości insuliny, prowadząc w efekcie do spadków poziomu cukru we krwi i kryzysu energetycznego. Spożywanie mniejszych posiłków pomaga utrzymywać poziom cukru we krwi na stałym poziomie.

Nawilżaj organizm

– Odwodnienie jest jedną z najczęstszych przyczyn zmęczenia. W ciągu całego dnia pij czystą wodę lub inne zdrowe napoje i przekąszaj z głową. Sięgaj po niesolone orzechy, świeże i suszone owoce oraz warzywa.

Jedz więcej błonnika

Błonnik spowalnia uwalnianie insuliny i pomaga utrzymać stały dopływ energii. Najlepsze źródła to: fasola biała, fasola czerwona, ciecierzyca, groch, soczewica.

REKLAMA

2091310207 views

REKLAMA

2091310506 views

REKLAMA

2093106965 views

REKLAMA

2091310787 views

REKLAMA

2091310933 views

REKLAMA

2091311077 views