0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaZdrowieWyzwania, aspiryna i omega-3

Wyzwania, aspiryna i omega-3

-

Najpoważniejszym czynnikiem zwiększającym ryzyko zachorowania na Alzheimera jest starzenie się organizmu – prawdopodobieństwo rozwoju tej choroby po ukończeniu 65. roku życia podwaja się co pięć lat. Po ukończeniu 85. roku życia wynosi ono niemal 50 proc.

Choć na wiek nie mamy wpływu, to możemy podjąć kilka prostych kroków, które pomogą w pewnym stopniu uchronić się przed tą chorobą.

REKLAMA

1. Stawiaj sobie wyzwania

Coraz więcej badań medycznych sugeruje, że kluczem do rozbudowy i podtrzymywania w dobrym stanie komórek mózgowych, zapobiegania utraty pamięci, a nawet ochrony przed Alzheimerem, jest stymulacja mózgu przez całe życie. Staraj się wykonywać interesującą pracę, poświęcać czas swoim zainteresowaniom, angażować się w życie społeczne, uczyć się wciąż czegoś nowego – duże korzyści przynosi nauka języka obcego, nowego programu komputerowego czy gry na jakimś instrumencie.

2. Zażywaj codziennie małą dawkę aspiryny (81 mg)

Kilka badań wykazało, że regularne przyjmowanie kwasu acetylosalicylowego lub innych niesterydowych środków przeciwzapalnych (NSAIDS) obniża ryzyko wystąpienia Alzheimera.

3. Korzystaj w kuchni z leczniczych przypraw

Kurkuma, imbir i czerwona papryka nie tylko dodają potrawom smaku i ostrości, ale są one także naturalnymi, silnymi środkami przeciwzapalnymi.

4. Wprowadź do diety nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3

Najlepsze ich źródła to: łosoś z połowu w zimnych otwartych akwenach (nie z hodowli), sardynki, świeżo zmielone ziarna siemienia lnianego i orzechy włoskie.

5. Spożywaj jak najwięcej świeżych, organicznych warzyw i owoców.

6. Ogranicz spożycie wielonienasyconych olejów roślinnych.

Olej słonecznikowy, kukurydziany i rzepakowy zastąp oliwą z oliwek z pierwszego tłoczenia na zimno.

Dorota Feluś

dorotafelus
Dziennikarka. W Stanach Zjednoczonych od ponad 20 lat. Rodowita krakowianka. Studiowała elektronikę na AGH. Publikowała m.in. w „Gazecie Krakowskiej”, „Tempie”, „Kobiecie i Stylu: magazynie kobiet myślących”, „A’propos”, „Chicago Forum”. Współautorka „Bożego dopingu”. Pasje: drugi człowiek, medycyna holistyczna, tenis ziemny, podróże.

 

fot.cgdsro/Pixabay.com

REKLAMA

2091282579 views

REKLAMA

2091282881 views

REKLAMA

2093079340 views

REKLAMA

2091283162 views

REKLAMA

2091283308 views

REKLAMA

2091283453 views