REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaZdrowieWspomaganie skóry

Wspomaganie skóry

-

Każdy marzy o idealnej skórze. Okazuje się, że marzenia można przekuć na rzeczywistość bez wydawania majątku na chirurga plastycznego czy nowoczesne zabiegi w salonie piękności.

Wystarczy wzbogacić dietę o kilka produktów. Według znanej nowojorskiej dietetyczki Stephanie Middleberg – efekt murowany. A oto lista działających korzystnie na skórę produktów:

REKLAMA

1. Jagody

To źródło najsilniejszych antyoksydantów, zwłaszcza antocyjanów, które chronią komórki skóry przed wolnymi rodnikami i zwalczają tzw. oksydacyjny stres, który jest jednym z głównych powodów starzenia się. Chroniona przed zniszczeniami na poziomie komórkowym skóra dłużej wygląda młodo.

2. Nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3

Omega-3 i antyoksydanty, których najlepszym źródłem są sardynki, dziki łosoś i sardele (anchovies), zwalczają stany zapalne i pomagają utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia skóry dzięki temu, że uszczelniają ścianki komórek i wspomagają proces naprawy komórek.

3. Awokado

To bogate źródło witamin E i B, potasu i nienasyconych kwasów tłuszczowych. Owoc ten nawilża skórę i pomaga zachować jej jędrność.

4. Orzechy i nasiona

Jedne, jak i drugie są bogate w witaminę E – antyoksydant, który pomaga zmniejszyć zniszczenia spowodowane przez wolne rodniki, których źródłem są: dym z papierosów, zanieczyszczenia powietrza i promieniowanie ultrafioletowe. Warto wprowadzić do diety nasiona chia, które zawierają duże ilości niezbędnych kwasów tłuszczowych, odżywiających skórę i pomagających ją nawilżyć.

5. Kurkuma

Wykazuje najsilniejsze właściwości przeciwzapalne i antyoksydacyjne spośród wszystkich pokarmów i przypraw. Chroni skórę przez wolnymi rodnikami i spowalnia proces tworzenia się zmarszczek.

6. Pomidory

Zawierają likopen – antyoksydant chroniący przed zniszczeniami wywoływanymi przez wolne rodniki, które sprawiają, że skóra jest sucha i wygląda staro.

7. Zielone warzywa liściaste

Są bogatym źródłem witamin i minerałów, w tym witamin E, K i A. Witamina A wspomaga odnowę komórek oraz zapobiega suchej, szorstkiej skórze. Witamina K wzmacnia ścianki naczyń krwionośnych i pomaga zredukować „podkowy” pod oczami.

REKLAMA

2114990931 views

REKLAMA

2114991163 views

REKLAMA

REKLAMA

2116787553 views

REKLAMA

2114991303 views

REKLAMA

2114991402 views

REKLAMA

2114991510 views