REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Zdrowie WHO zaaprobowała pierwszy szybki test na ebolę

WHO zaaprobowała pierwszy szybki test na ebolę

-

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) poinformowała w piątek o zaaprobowaniu pierwszego szybkiego testu, umożliwiającego potwierdzenie zarażenia wirusem ebola w ciągu zaledwie kwadransa.

Może to być przełomem w walce z epidemią eboli, która w Afryce Zachodniej zabiła już prawie 10 tys. ludzi. Test, opracowany przez Corgenix Medical Corp, jest co prawda mniej dokładny niż standardowy test PCR, ale za to łatwy do przeprowadzenia, nie wymaga elektryczności, a rezultaty są dostępne w ciągu 15 minut – powiedział rzecznik WHO Tarik Jaszarević.

REKLAMA

Przyjmowanie zamówień i dostawy tego testu nie rozpoczną się natychmiast, ponieważ producent pracuje jeszcze nad kosztorysem, a także potrzebuje do dwóch tygodni na sfinalizowanie procedur wymaganych przez amerykańską agencję kontroli żywności i leków (FDA) – dodał Jaszarević.

Ebola, którą wykryto w 1976 roku, szerzy się poprzez bezpośredni kontakt z krwią lub innymi płynami ustrojowymi zarażonych ludzi i zwierząt; wirus nie roznosi się drogą kropelkową.

Według najnowszych danych WHO od wybuchu epidemii na początku 2014 roku w Liberii, Sierra Leone i Gwinei odnotowano ponad 23 tys. przypadków eboli, z których ponad 9,3 tys. zakończyło się zgonem chorych. Prezydenci tych krajów postawili jako cel wyeliminowanie do 15 kwietnia nowych przypadków eboli. (PAP)

fot.Ahmed Jallanzo/EPA

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks