REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Zdrowie WHO: ponad 20 tys. przypadków zachorowań na ebolę

WHO: ponad 20 tys. przypadków zachorowań na ebolę

-

Wirus eboli nadal szerzy się w Afryce Zachodniej, głównie w Sierra Leone. Ofiarami padło 7 095 ludzi, a zachorowało 20 206 – podała w środę Światowa Organizacja Zdrowia w Genewie. Nowe ogniska epidemii gorączki krwotocznej pojawiły się na zachodzie Liberii.

W Sierra Leone zarejestrowano w zeszłym tygodniu 337 nowych zachorowań, w tym 149 we Freetown – największe nasilenie przypadków infekcji w stolicy tej byłej kolonii brytyjskiej – podało w cotygodniowym raporcie WHO.

REKLAMA

99 proc. zachorowań ma miejsce w Liberii, Sierra Leone i Gwinei.

Jak powiedział dziennikarzom wiceminister zdrowia Liberii Tolbert Nyensuah w hrabstwie Grand Cape Mount w ciągu niecałych trzech tygodni zgłoszono 49 przypadków zakażeń wirusem eboli, z czego 27 potwierdzono miedzy 1 a 25 grudnia.

Źródła sanitarne i przedstawiciele ministerstwa zdrowia również zgłaszali, że w rejonie tym po dwóch miesiącach, w czasie których nie było żadnych doniesień o zakażeniach, pojawiły się nowe ogniska epidemii.

Według ONZ poza tymi nowymi ogniskami szerzenie się wirusa uległo w Liberii spowolnieniu. W hrabstwie Lofa na północy graniczącym z Gwineą nie było doniesień o nowych przypadkach już od ośmiu tygodni. (PAP)

fot.EPA

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks