REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Zdrowie Walcząc z cholesterolem

Walcząc z cholesterolem

-

Dla osób walczących z cholesterolem wybór posiłków może być dużym wyzwaniem, ale jest bardzo ważny. Najgorsze pokusy − z punktu widzenia zdrowia − kreują restauracje, przyjęcia, a nawet imprezy składkowe w pracy, na które każdy przynosi jedzenie. W eliminacji tych niezdrowych wyborów pomogą proste modyfikacje żywieniowe. Oto one:

Ogranicz cukier i mąkę. Ostatnie badania wskazują, że do otyłości i chorób serca w największym stopniu przyczyniają się słodziki i węglowodany, pochodzące z mąki, których nadmiar obserwuje się w amerykańskich produktach.

REKLAMA

2. Unikaj tłuszczy typu trans. Trzymaj się z daleka od produktów, które zawierają uwodorniony lub częściowo uwodorniony olej, zwłaszcza przekąsek typu chipsy lub prażona kukurydza.

3. Regularnie doprawiaj posiłki czosnkiem. Liczne badania potwierdziły, że czosnek pomaga obniżyć poziom cholesterolu.

4. Codziennie pij zieloną herbatę. Antyoksydanty w zielonej herbacie pomagają obniżyć cholesterol i zapobiec oksydacji cholesterolu we krwi.

5. Jedz jak najwięcej rozpuszczalnego błonnika. Ma on silne właściwości obniżające cholesterol. Najlepszym źródłem są fasola i groch, jabłka, owoce cytrusowe, owies, kasza, marchewka i świeżo mielone siemię lniane.

Dorota Feluś

fot.123RF Stock Photos

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks