REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Zdrowie Uwaga na "halloweenowe" soczewki kontaktowe

Uwaga na "halloweenowe" soczewki kontaktowe

-

Planujesz zafundować sobie upiorne oczy na halloweenową imprezę? Okuliści ostrzegają, że zmiana koloru lub kształtu źrenicy za pomocą popularnych soczewek może mieć katastrofalne skutki i prowadzić nawet do utraty wzroku. Halloweenowe szkła kontaktowe kupione bez recepty szczególnie niebezpieczne są dla dzieci i nastolatków. 

fot. Tryoncontacts.com/ Kolorowe soczewki kontaktowe są ogólnie dostępne w internecie

REKLAMA

Oczy wampira czy źrenice jaszczurki są idealnym dopełnieniem halloweenowego kostiumu. Różnokolorowe soczewki kupić można bez większych problemów w tradycyjnych sklepach czy w internecie. Ich sprzedaż bez recepty jest jednak naruszeniem prawa, a rozprowadzające je bezprawnie placówki handlowe narażają się na grzywnę w wysokości 10 tys. dolarów.

Lekarze okuliści alarmują, że korzystanie z ogólnie dostępnych soczewek kontaktowych, które nie korygują wad wzroku, a dają jedynie estetyczny efekt, może być bardzo niebezpieczne w skutkach.

„Stosowanie tego rodzaju szkieł kontaktowych może prowadzić do trwałego uszkodzenia oka, częściowej lub nawet całkowitej utraty wzroku. Znane są udokumentowane przypadki ślepoty w takich przypadkach” – mówi stacji WSAW okulista Jeff Sarazen.

W najlepszym wypadku „wampirze oczy” prowadzić mogą do infekcji i podrażnienia śluzówki oka..

Lekarze okuliści zdecydowanie odradzają stosowanie kolorowych soczewek, w szczególności u dzieci i młodzieży, u których oczy nie są w pełni rozwinięte.

Jeżeli za wszelką cenę chcemy zabłysnąć na halloweenowym przyjęciu pomarańczowym okiem, warto skonsultować się z lekarzem, sprawdzić czy nasze oczy tolerują szkoła kontaktowe i upewnić się że zakupimy soczewki o odpowiednich rozmiarach, które nie doprowadzą do podrażnień czy trwałego uszkodzenia wzroku.

mp

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks