REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaZdrowieSkuteczne odchudzanie

Skuteczne odchudzanie

-

Wszyscy wiemy co robić, by schudnąć: mniej jeść i więcej ćwiczyć. Nie jest to takie łatwe, ale wprowadzenie zdrowych nawyków żywieniowych i regularnych ćwiczeń pozwoli nam zrzucić zbędny bagaż bez głodzenia się. Co więcej, jeżeli po osiągnięciu docelowej wagi zachowamy dobre nawyki istnieje duża szansa, że ją utrzymamy. A oto wskazówki, które pomogą w procesie odchudzania:

1. Unikaj sztucznych słodzików i syntetycznych substytutów tłuszczu, zwłaszcza uwodornionych olejów. Są one niezdrowe i utrudniają wyrobienie dobrych nawyków żywieniowych.

REKLAMA

2. Nie polegaj na suplementach dietetycznych ani na ziołach, które wspomagają spalanie tkanki tłuszczowej. Po ich odstawieniu niechciane funty zawsze wracają. A syndrom jo-jo, czyli cykliczne chudnięcie i przybieranie na wadze, jest zgubny dla serca.

3. Buduj masę mięśniową. Trening siłowy spala nadmierne kalorie i wpływa na sposób, w jaki mózg reguluje uczucie głodu – sprawia, że jesteśmy mniej podatni na zachcianki. Spróbuj podnosić ciężary – 6 do 8 razy, dwie serie – które są nieco większe od tych, do których jesteś przyzwyczajony.

4. Zabaw się na parkiecie. Taniec jest świetnym sposobem spalania kalorii. W ciągu godziny intensywnego tańczenia można spalić ich nawet 500.

5. Zwracaj uwagę na psychiczne i duchowe aspekty kontroli wagi. W momencie pojawienia się silnego niepokoju, zamiast sięgać po jedzenie, oddaj się ćwiczeniom relaksacyjnym.

6. Unikaj jedzenia późną porą. Przekąski, które konsumujemy, gdy oglądamy telewizję lub gdy dopadnie nas nieprzeparta ochota na „coś dobrego”, są zazwyczaj bogate w przetworzone węglowodany i tłuszcze, które wywołują stany zapalne. Planuj obiad o takiej porze, by nie czuć głodu przed położeniem się do łóżka, a jeżeli musisz koniecznie coś przekąsić przed snem, wybierz kawałek owocu lub garść migdałów.

7. Podczas odchudzania nie trać cierpliwości. Nawet jeżeli nie jesteś usatysfakcjonowany swoim ciałem, powtarzaj sobie, że i tak jest ono piękne. Pamiętaj, że najważniejszym celem nie jest utrata wagi, ale dobre zdrowie.

Dorota Feluś

fot.Sharky/pixabay.com

1 KOMENTARZ

  1. Ja wiedziałam,ze jeśli chce schudnąć to pierwsze co muszę wykonać badanie na podstawie, którego będę mieć ułożoną odpowiednią dietę oraz treningi.I tu wykonałam badanie genetic lab dzięki,któremu dowiedziałam się również jak mam dbać o swoje zdrowie oraz urodę.Na badanie trafiłam serfując po sieci na stronie geneticlab.com

REKLAMA

2116483583 views

REKLAMA

REKLAMA

2116483785 views

REKLAMA

REKLAMA

2118280160 views

REKLAMA

2116483901 views

REKLAMA

2116483988 views

REKLAMA

2116484081 views