REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaZdrowiePrzeciw sezonowej alergii

Przeciw sezonowej alergii

-

fot.cenczi/pixabay.com

Alergia jest zaburzoną, nieprawidłową reakcją organizmu na określone czynniki, które normalnie nie powinny powodować żadnej reakcji. W przypadku alergii sezonowej są nimi pyłki drzew liściastych, pyłki traw oraz pyłki chwastów. Przykre objawy alergii to m.in.: napadowe ataki kichania, obfita, wodnista wydzielina z nosa, obrzęk śluzówki nosa i gardła, pieczenie i łzawienie oczu, zatokowe bóle głowy, swędzenie skóry i wysypki skórne.

By zminimalizować symptomy należy:
– unikać alergenów poprzez zamykanie okien i unikanie przebywania na zewnątrz w szczytowym okresie pylenia
– pozbywać się alergenów z ciała: po każdym przyjściu ze spaceru zmienić ubranie, wziąć prysznic, umyć dokładnie włosy i przepłukać nos, np. przy pomocy naczynia neti pot, które można nabyć w każdej aptece
– stosować w domu filtry powietrza
– poddać się kuracji farmakologicznej, polegającej na przyjmowaniu leków przeciwhistaminowych, kropli do nosa i do oczu
– wzmocnić układ odpornościowy poprzez zmodyfikowanie diety: zmniejszyć ilość białka tak, by stanowiło 10 proc. całkowitej liczby spożywanych w ciągu doby kalorii (najlepiej spożywać białko pochodzenia roślinnego); wyeliminować mleko i produkty mleczne; jak najczęściej sięgać po owoce i warzywa organicznego pochodzenia; wyeliminować wielonienasycone oleje roślinne, margarynę i wszystkie oleje częściowo uwodornione oraz produkty zawierające izomery kwasów tłuszczowych; jak najczęściej spożywać olej z oliwek z pierwszego tłoczenia na zimno; pić jak najwięcej wody oraz wprowadzić do menu imbir i kurkumę.

REKLAMA

Dorota Feluś

dorotafelus
Dziennikarka. W Stanach Zjednoczonych od ponad 20 lat. Rodowita krakowianka. Studiowała elektronikę na AGH. Publikowała m.in. w „Gazecie Krakowskiej”, „Tempie”, „Kobiecie i Stylu: magazynie kobiet myślących”, „A’propos”, „Chicago Forum”. Współautorka „Bożego dopingu”. Pasje: drugi człowiek, medycyna holistyczna, tenis ziemny, podróże.

REKLAMA

2107785268 views

REKLAMA

REKLAMA

2107785500 views

REKLAMA

2109581891 views

REKLAMA

2107785641 views

REKLAMA

2107785740 views

REKLAMA

2107785848 views