REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Zdrowie Piękna skóra

Piękna skóra

-

By poprawić stan skóry, którą eksponujemy zwłaszcza latem, nie potrzeba skalpela czy super drogich zabiegów w salonach spa. Wystarczy odpowiednio wzbogacić dietę. Poniżej podajemy listę korzystnie działających produktów:

1. Jagody

Są bogatym źródłem silnych antyoksydantów, zwłaszcza antocyjanów, które chronią komórki skóry przed wolnymi rodnikami i zwalczają tzw. oksydacyjny stres, który jest jednym z głównych powodów starzenia się.

2. Nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3

Omega-3, których najlepszym źródłem są sardynki, dziki łosoś i sardele (anchovies), zwalczają stany zapalne i pomagają utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia skóry dzięki temu, że uszczelniają ścianki komórek i wspomagają ich proces naprawy.

3. Awokado

To bogate źródło witamin E i B, potasu i nienasyconych kwasów tłuszczowych. Owoc ten nawilża skórę i pomaga zachować jej jędrność.

4. Orzechy i nasiona

Jedne, jak i drugie są bogate w witaminę E – antyoksydant, który pomaga zmniejszyć zniszczenia spowodowane przez wolne rodniki, których źródłem są: dym z papierosów, zanieczyszczenia powietrza i promieniowanie ultrafioletowe.

5. Kurkuma

Wykazuje najsilniejsze właściwości przeciwzapalne i antyoksydacyjne spośród wszystkich pokarmów i przypraw. Chroni skórę przez wolnymi rodnikami i spowalnia proces tworzenia się zmarszczek.

6. Pomidory

Zawierają likopen – antyoksydant chroniący przed zniszczeniami wywoływanymi przez wolne rodniki, które sprawiają, że skóra jest sucha i wygląda staro.

7. Zielone warzywa liściaste

Są bogatym źródłem witamin i minerałów, w tym witamin E, K i A. Witamina A wspomaga odnowę komórek oraz zapobiega suchej, szorstkiej skórze. Witamina K wzmacnia ścianki naczyń krwionośnych i pomaga zredukować „podkowy” pod oczami.

Dorota Feluś

dorotafelus
Dziennikarka. W Stanach Zjednoczonych od ponad 20 lat. Rodowita krakowianka. Studiowała elektronikę na AGH. Publikowała m.in. w „Gazecie Krakowskiej”, „Tempie”, „Kobiecie i Stylu: magazynie kobiet myślących”, „A’propos”, „Chicago Forum”. Współautorka „Bożego dopingu”. Pasje: drugi człowiek, medycyna holistyczna, tenis ziemny, podróże.

fot.pxhere.com

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks