REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Wydarzenia Pastylki na zgagę z metalem w środku!

Pastylki na zgagę z metalem w środku!

-

Firma McNeil Consumer Healthcare, wchodząca w skład koncernu Johnson & Johnson, wycofuje ze sprzedaży 13 milionów tabletek na nadkwaśność Rolaids. Mogą one zwierać kawałki metalu lub drewna. O wycofaniu specyfiku zdecydowano po skargach od konsumentów.

fot. Ze sprzedaży wycofano 13 milionów pastylek na zgagę Rolaids

Rolaids sprzedawane są m.in. w formie rozpuszczalnych pastylek, przypominających konsystencją gumę do żucia. Z rynku wycofane zostały: Rolaids Extra Strength Softchews, Rolaids Extra Strength plus Gas Softchews oraz Rolaids Multi-Symptom plus Anti-Gas Softchews. Producent, McNeil Consumer Healthcare oraz firma-matka Johnson & Johnson przyznają, że fragment metalu i drewno dostały się do specyfiku w procesie produkcyjnym. Produkcja popularnego remedium na nadkwaśność i zgagę została tymczasowo wstrzymana, do czasu wyjaśnienia okoliczności zanieczyszczenia leku.

REKLAMA

Producent Rolaids twierdzi, że lek nie stwarza bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia i życia przyjmujących go osób. Specyfik jest dostępny w sprzedaży bez recepty.

konsumenci, którzy nabyli produkt objęty akcją produkt mogą uzyskać odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące refundacji pod numerem telefonu 1-888-222-6036 lub na stronie internetowej: www.rolaids.com

To już kolejna tego typu akcja ogłoszona przez koncern Johnson & Johnson w ostatnim czasie. Wcześniej ze sprzedaży wycofano popularne specyfiki Tylenol, Motrin i Benadryl.

MNP (CNN)

Copyright ©2010 4NEWSMEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks