REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Porady Ostrożnie z proszkami przeciwbólowymi

Ostrożnie z proszkami przeciwbólowymi

-

Służba zdrowia ostrzega przed przedawkowaniem acetaminophenu, środka przeciwbólowego stanowiącego główny składnik wielu preparatów markowych, np. Tylenolu i niektórych leków na przeziębienie. Rokrocznie około 100 tys. Amerykanów trafia na pogotowie z objawami zatrucia acetaminophenem.

fot.Ragesoss/Wikipedia
fot.Ragesoss/Wikipedia

REKLAMA

Zdrowe osoby mogą przyjąć 4 tys. mg acetaminophenu na dobę, ale jeśli ktoś cierpi na przewlekłe dolegliwości wątroby to może przyjąć mniej niż 2 tys. mg w okresie 24-godzinnym. Ograniczenia obowiązują też osoby, które regularnie spożywają napoje wyskokowe. Alkohol w połączeniu z acetaminophenem może zrujnować wątrobę.

Lekarze ostrzegają przed nadużywaniem nie tylko acetaminophenu, ale też innych preparatów przeciwbólowych ogólnie dostępnych bez recepty; przedawkowanie może nam zaszkodzić, powodując nieodwracalne zmiany w organizmie.

Zdaniem lekarzy, jeśli chcemy uniknąć niepożądanych skutków preparatów farmakologicznych, czytajmy uważnie etykiety oraz  zażywajmy medykamenty z umiarem i zgodnie z zaleceniami.

Alicja Otap

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks