REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaNauka i technologieNowe leki spowalniają rozwój raka piersi

Nowe leki spowalniają rozwój raka piersi

-

Dwa nowe leki opóźniające o kilka miesięcy rozwój zaawansowanego raka piersi mogą przyczynić się do największego postępu w leczeniu nowotworu od ponad dekady – cieszą się naukowcy, których badania opublikowało renomowane czasopismo medyczne „New England Journal of Medicine”.

fot. Przerzuty raka piersi występują co roku u 40 tysięcy kobiet w USA

REKLAMA

Pertuzumab został zaprojektowany, by uzupełniać leczenie Herceptinem, z którego korzysta około 20 proc. pacjentek chorych na raka piersi, u których występuje nadprodukcja białka Her2. Takie kobiety są bardziej narażone na przerzuty i żyją krócej niż inne chore pacjentki.

W testach klinicznych wzięło udział 808 pacjentek. Kobiety zażywające pertuzumab jako suplement miały wydłużony czas wolny od progresji choroby aż o pół roku w porównaniu do pacjentek przyjmujących zamiast nowego leku placebo.

Ponadto nadzorujący badania doktor José Baselga, szef Hematologii i Onkologii w Massachusetts General Hospital, dodaje, że pertuzumab nie zwiększa ryzyka wystąpienia dysfunkcji serca, które jest niepokojącym efektem ubocznym Herceptinu.

Natomiast ewerolimus, sprzedawany już na rynku pod nazwą Afinitor i przeznaczony dla pacjentów chorych na raka nerki i rzadkie nowotwory, wydłużał czas wolny od progresji raka piersi o ponad cztery miesiące.  Ewerolimus jest dopełnieniem leczenia hormonalnego, ale ma niestety więcej efektów ubocznych jak owrzodzenia jamy ustnej czy anemia.

Testy kliniczne obu nowych leków wykazały, że pertuzumab i ewerolimus mają także właściwości przedłużające przeżycie. Ale na ostateczne konstatacje trzeba jeszcze poczekać.

Badania sponsorowali producenci leków Genentech i Novartis. Obie firmy czekają już na dystrybucje i uprzednie zatwierdzenie leków przez FDA. Problemem dla pacjentów może być cena lekarstw. Miesięczna kuracja może kosztować nawet 10 tysięcy dolarów.

as

9 KOMENTARZE

    • tu niechodzi o to czy mi sie podobaja, ciekawi mnie bardziej czyje sa, a poza tym, czytalem gdzies ze najlepszym sposobem zeby nie miec raka piersi jest ich czeste masowanie, w czym tez moglbym sie niektorym paniom usluzyc.

REKLAMA

2119258594 views

REKLAMA

2119258687 views

REKLAMA

REKLAMA

2121055040 views

REKLAMA

2119258753 views

REKLAMA

2119258809 views

REKLAMA

2119258850 views