REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaWydarzeniaNiesamowite rezultaty przeszczepu twarzy

Niesamowite rezultaty przeszczepu twarzy

-

Przez lata Richard Lee Norris ukrywał swą zdeformowaną twarz pod maską. Dzięki wysiłkom zespołu lekarzy i skomplikowanym operacjom 37-latek po raz pierwszy od 15 lat może wyjść z ukrycia i uśmiechnąć się do bliskich. Swoją nową twarz Norris pokazał podczas konferencji prasowej w University of Maryland Medical Center. 

fot. Univeristy of Maryland/ Richard Lee Norris (od lewej) przed wypadkiem, przed przeszczepem i po zabiegu

REKLAMA

W 1997 roku 22-letni wówczas Richard Lee Norris przypadkowo postrzelił się w twarz. Chociaż lekarzom udało się uratować jego życie, mężczyzna stracił nos, szczękę i usta, i został ona okrutnie oszpecony. Od tego czasu Norris zakładał na głowę maskę, a ze swego domu w Hillsville w Wirginii wychodził jedynie po zmroku, aby nie budzić zaciekawienia, a często przerażenia u innych ludzi.

Od nieszczęśliwego wypadku Norris przeszedł szereg skomplikowanych operacji. Przełomowy okazał się jednak dopiero zabieg przeprowadzony w marcu przez stuosobowy zespół lekarzy i pielęgniarek z University of Maryland Medical Center. Specjaliści przeszczepili 37-letniemu mężczyźnie twarz, zęby, język i szczękę.

Rezultaty zabiegu podczas konferencji prasowej przedstawił zespół lekarzy z uniwersyteckiego centrum medycznego w Maryland. Richard Lee Norris nie tylko otrzymał twarz, dzięki której nie musi się ukrywać, ale odzyskał także zmysły smaku i węchu. I co najważniejsze – nowe życie.

„Mogę teraz przejść na ulicy obok innych ludzi i nikt nie patrzy na mnie dziwnie. Moim znajomi założyli rodziny, robią kariery. Teraz ja mam szansę na nowe życie” – mówił stacji NBC Richard Lee Norris.

Mężczyzna przyznaje, że nawet tak proste czynności jak mycie zębów, golenie czy spojrzenie są dla niego niesamowitymi doznaniami.

Zespołowi około stu specjalistów przewodził w czasie zabiegu transplantacji twarzy chirurg Eduardo Rodriguez. „Staraliśmy się zlikwidować wszystkie najbardziej widoczne blizny, aby Richard jak najszybciej mógł odzyskać najlepszy wygląd” – mówił stacji NBC doktor Rodriguez. Podkreślał, że na niesamowite rezultaty jednej z najbardziej skomplikowanych operacji przeszczepu twarzy w historii medycyny, pracował zespół specjalistów w wielu dziedzin.

mp

12 KOMENTARZE

REKLAMA

2129033087 views
Poprzedni artykułWystawqy w TMG
Następny artykułObama i Romney walczą o głosy kobiet

REKLAMA

REKLAMA

2129033103 views

REKLAMA

REKLAMA

2130829423 views

REKLAMA

2129033113 views

REKLAMA

2129033117 views

REKLAMA

2129033121 views