REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaZdrowieNaturalne sposoby na refluks

Naturalne sposoby na refluks

-

Jeśli często, tj. dwa lub więcej razy w tygodniu dokucza ci nadkwasota, zwana popularnie zgagą, istnieje duże prawdopodobieństwo, że masz chorobę refluksową przełyku (GERD). Przypadłość ta pojawia się u osób, których dolny zwieracz przełyku nie domyka się, pozwalając kwasowi żołądkowemu cofać się do przełyku. To sprawia, że osoby takie odczuwają pieczenie w klatce piersiowej i okolicy szyi.

Mogą również pojawić się nudności, kaszel, odbijanie po posiłku, gorzki posmak w ustach, uczucie ucisku w gardle i problemy oddechowe, w tym nasilenie symptomów astmy. Pogorszenie symptomów może spowodować niewłaściwa dieta, stres, palenie papierosów i ciąża.

REKLAMA

Osoby, które uważają, że mają GERD powinny pójść do lekarza, by wyeliminował inne choroby, w tym dusznicę bolesną (angina pectoris), która wywołuje podobne symptomy. Należy także sprawdzić wszystkie przyjmowane leki, bo niektóre mogą także wywoływać GERD.

Klasyczne środki przepisywane na GERD, przyjmowane przez długi czas, mają poważne efekty uboczne. Jeśli ktoś nie może się bez nich obejść, powinien przyjmować je tylko tak długo, jak wymaga tego zaleczenie śluzówki.

Eksperci zalecają naturalne sposoby, które zapobiegną GERD lub zmniejszą potrzebę przyjmowania lekarstw. Oto one:

1. Jeść często małe posiłki
2. Nosić luźne ubrania i utrzymywać zdrową wagę ciała. Zapobiegnie to uciskaniu żołądka
3. Unikać leżenia po posiłkach
4. Praktykować techniki relaksacyjne, w tym ćwiczenia oddechowe, jogę, tai chi
5. Pić herbatę rumiankową (zaparzać pod przykryciem dwie torebki zalane wrzątkiem) – pomoże to zlikwidować stan zapalny w przełyku
6. Spać na lewym boku – pomoże to usunąć kwas żołądkowy z obszaru prowadzącego do wejścia do przełyku. Korzystne będzie równoczesne uniesienie o kilka cali zagłówka.

Warto również zapisywać przez jakiś czas każdy spożyty posiłek i wypity drink oraz symptomy refluksu, będące rezultatem pożywienia. Pomoże to zidentyfikować produkty wywołujące GERD, a w końcowym rozrachunku ich unikać.

Dorota Feluś

fot.condesign/pixabay.com

REKLAMA

2117613482 views

REKLAMA

2117613641 views

REKLAMA

REKLAMA

2119410004 views

REKLAMA

2117613733 views

REKLAMA

2117613808 views

REKLAMA

2117613884 views