REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Zdrowie Joga na ból pleców

Joga na ból pleców

-

fot.Burst/Pexels.com

Chroniczny ból pleców, który jest najczęściej skutkiem złej postawy, urazów lub napięcia mięśni, może mieć przemożny wpływ na jakość życia. W takiej sytuacji lekarze najczęściej przepisują leki przeciwbólowe, które nie tylko nie usuwają przyczyny, ale mogą wywołać więcej problemów.

Tym, którzy chcą zminimalizować używanie tego typu środków, dr Andrew Weil – guru w dziedzinie medycyny holistycznej – zaleca jogę. Według niego ta forma aktywności nie tylko wpływa na obniżenie poziomu bólu, ale zapobiega dalszym urazom.

Co konkretnie powoduje joga?

1. Angażuje ciało, umysł i ducha, co może pomóc odzyskać kontrolę nad bólem i dać poczucie samowystarczalności.

2. Poprzez poprawę postury, techniki oddechowe i obniżenie poziomu stresu przynosi długoterminową, prewencyjną ulgę.

3. Sprawia, że osoba ją praktykująca jest bardziej świadoma swojego ciała, to znaczy bardziej zwraca uwagę na postawę i prawidłowe ustawienie ciała w każdej pozycji.

4. Wzmacnia mięśnie brzucha i nóg oraz wpływa na poprawę układu krążenia.

5. Uspokaja umysł, dzięki czemu wpada on w stan relaksacyjny i medytacyjny, który z kolei może wpłynąć na zmniejszenie bólu.

Dorota Feluś

dorotafelus
Dziennikarka. W Stanach Zjednoczonych od ponad 20 lat. Rodowita krakowianka. Studiowała elektronikę na AGH. Publikowała m.in. w „Gazecie Krakowskiej”, „Tempie”, „Kobiecie i Stylu: magazynie kobiet myślących”, „A’propos”, „Chicago Forum”. Współautorka „Bożego dopingu”. Pasje: drugi człowiek, medycyna holistyczna, tenis ziemny, podróże.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks