REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Jedzmy ryby

-

Zespół naukowców z University of Pennsylvania odkrył, że jedzenie ryb co najmniej raz w tygodniu może poprawić wskaźnik inteligencji (IQ) u dzieci o niemal 5 proc w skali Wechslera. Badanie przeprowadzono na 541 chińskich dzieciach w wieku 9 – 11 lat.

W ramach ankiety pytano dzieci, jak często jadły ryby w okresie ostatnich czterech tygodni. Te, które spożywały ryby raz w tygodniu zdobyły podczas testu IQ o 4,8 pkt więcej niż dzieci, które ryby jadły bardzo rzadko lub nie jadły ich wcale. Naukowcy stwierdzili również, że lepiej – w porównaniu z dziećmi, w których menu nie było ryb – wypadły te dzieci, które jadły ryby okazjonalnie. Przy okazji odkryto, że częsta konsumpcja ryb jest związana z mniejszą ilością zakłóceń snu w nocy.

REKLAMA

– Nasze badanie jest kolejnym dowodem na to, że konsumpcja ryb ma faktycznie duże korzyści zdrowotne i że powinno się do niej zachęcać i ją promować. Ważne, by ryby wprowadzać do menu dzieci od najmłodszych lat – powiedziała jedna z liderek badania, prof. Jennifer Pinto-Martinone, dyrektor wykonawcza Penn’s Center for Public Health Initiatives. O wynikach badań można poczytać szerzej w na łamach „Scientific Reports”.

Dorota Feluś

dorotafelus
Dziennikarka. W Stanach Zjednoczonych od ponad 20 lat. Rodowita krakowianka. Studiowała elektronikę na AGH. Publikowała m.in. w „Gazecie Krakowskiej”, „Tempie”, „Kobiecie i Stylu: magazynie kobiet myślących”, „A’propos”, „Chicago Forum”. Współautorka „Bożego dopingu”. Pasje: drugi człowiek, medycyna holistyczna, tenis ziemny, podróże.

 

fot.Pixabay.com

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks