REKLAMA

2126790855 views

REKLAMA

2126790853 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaZdrowieJak być szczęśliwym małżeństwem

Jak być szczęśliwym małżeństwem

-

Wypracowanie dziesięciu pozytywnych nawyków może zapewnić ci szczęście w związku małżeńskim albo partnerskim.

fot.Sal Falko/Flickr
fot.Sal Falko/Flickr

REKLAMA

Taka jest opinia wielu ekspertów, w tym również psychoterapeuty małżeńskiego i lekarza medycyny Marka Goulstona, który w swoim bestsellerze pt. “Just Listen: Discover the Secret to Getting Through to Absolutely Anyone”, udziela współmałżonkom praktycznych porad. Oto co według niego powinni robić partnerzy, by spełnić się w związku:

1.Kładźcie się spać o tej same porze. Przypomnijcie sobie początki waszego zwiazku, gdy nie mogliście się doczekac, by razem pójść do łóżka. Zreorganizujcie swoje życie tak, by przestrzegać tej zasady nawet wówczas, gdy macie ważne rzeczy do zrobienia  każdego wieczoru. Intymność to ważna siła cementująca związek.

2. Dbajcie o rozwój wspólnych zainteresowań, ale bez utraty własnej autonomii. Po okresie uniesień i namiętności wiele związkow rozpada się, gdy partnerzy uświadomią sobie, że tak naprawdę mają ze sobą niewiele wspólnego. By utrzymać związek, trzeba się skoncentrowac  na tym, co można razem robić.  Równocześnie trzeba mieć własne indywidualne zainteresowania, by nie stać się zbyt zależnym od partnera, a także by być dla niego atrakcyjnym – również intelektualnie.

3. Zawsze chodźcie razem – ręka w rękę, a nawet trzymając się za ręceNie zostawaj w tyle za partnerem -bądź przy him. Wasza bliskość jest ważniejsza niż to, co mijacie po drodze.

4. Nauczcie się ufać i wybaczaćW sporze, czy w konflikcie żadna ze stron nie powinna upierać się przy swoim, a raczej wykazać dobrą wolę oraz tolerancję i pójść na kompromis. Wybaczenie bardzo scala związek.

5. Doceńcie to, co partner robi dobrze i nie koncentrujcie się na tym, co według was robi źle. Odejdźcie od negatywizmu i nie doszkujcie się dziury w całym. W dobrym związku skupiamy się przede wszystkim na tym, co pozytywne.

6. Po powrocie z pracy obejmijcie się na przywitanie. 

Dotyk jest wyrazem akceptacji. Nasza skóra “pamięta”dobry dotyk wyrażajacy miłość oraz zły, którym jest przemoc. Brak jakiejkolwiek pamięci wskazuje na opuszczenie emocjonalne. Dobry dotyk uodparnia przeciw anonimowości, wyobcowaniu i znieczulicy otoczającego nas świata.

7. Co rano mówcie sobie “kocham cię” i “miłego dnia”. To dobry wstęp do trudnego dnia – pełnego pośpiechu, korków na ulicy, stressu i zajęć.

8. Każdego wieczoru mówcie sobie dobranoc, bez względu na to, jak się czujecie, ale już zwłaszcza po kłótniTo gest pojednania i wybaczenia.

9. W ciągu dnia kontaktujcie się ze sobą, by sprawdzić, jak się partner czuje. Jeśli ma zły dzień, nie  trzeba wymagać, by w domu był radosny i towarzyski. Spróbuj nakłonić go, by odreagował skumulowane napięcie i podzielił się swoimi problemami.

10. Bądźcie dumni z tego, że inni ludzie widzą was razem. Jeśli wstydzicie się, gdy jesteście widziani razem, to  nie rokuje to dobrze dla waszego związku. Jeśli chcecie go utrzymać,  zmieńcie swoją postawę i nawyki. Wybierzcie z powyższych punktów jeden i próbujcie go realizować konsekwentnie przez 21 dni, bo tyle właśnie czasu zabiera utrwalenie się pozytywnego nawyku. Po wypracowaniu jednego nawyku, przejdźcie do następnego z listy. Powodzenia w pracy nad ulepszaniem waszego związku!

Alicja Otap

 

REKLAMA

2120985097 views

REKLAMA

REKLAMA

2120985127 views

REKLAMA

REKLAMA

2122781449 views

REKLAMA

2120985140 views

Jagodzianki z kruszonką

Smutek olimpijski

Wychować syna

REKLAMA

2120985150 views

REKLAMA

2120985155 views