REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaZdrowieHormony i samochody

Hormony i samochody

-

Naukowcy sprawdzili, dlaczego mężczyźni lubią drogie samochody.

Badacze z California Institute of Technology (Caltech), University of Pennsylvania, University of Western Ontario i ZRT Laboratory odkryli, że silne pragnienie kupowania drogich samochodów czy innych luksusowych i drogich towarów jest u panów napędzane testosteronem.

REKLAMA

Na poczet eksperymentu wybrali 243 mężczyzn w wieku od 18 do 55 lat i podzieli ich na dwie grupy, po czym jednej podali dawkę testosteronu w żelu, drugiej – placebo. Cztery godziny później, gdy stężenie testosteronu było bliskie szczytowej wartości, poprosili uczestników, by przyglądali się różnym towarom i wybrali te, które spodobały się im najbardziej.

Panowie, którzy przyjęli testosteron znacznie częściej sięgali po luksusowe marki niż mężczyźni, którzy otrzymali placebo. W drugiej fazie badania, każdy uczestnik otrzymał jedną z trzech wersji reklamy towarów, w tym samochodu, okularów przeciwsłonecznych i ekspresu do kawy.

Każda wersja eksponowała jakość, komfort lub moc przedmiotu. I w tym przypadku mężczyźni, którzy otrzymali testosteron, wykazali silniejszą preferencję rzeczy reklamowanych jako luksusowe w porównaniu z panami, którzy przyjęli placebo.
– W blisko spokrewnionym z nami królestwie zwierząt osobniki męskie spędzają dużo czasu i energii na walce o dominację. My robimy tak samo, z tym że naszą bronią jest to w co się ubieramy, czym jeździmy i jak mieszkamy, a nie pazury, pięści czy mięśnie – powiedział jeden z autorów badania, Colin Camerer z Caltech.

Dorota Feluś

dorotafelus
Dziennikarka. W Stanach Zjednoczonych od ponad 20 lat. Rodowita krakowianka. Studiowała elektronikę na AGH. Publikowała m.in. w „Gazecie Krakowskiej”, „Tempie”, „Kobiecie i Stylu: magazynie kobiet myślących”, „A’propos”, „Chicago Forum”. Współautorka „Bożego dopingu”. Pasje: drugi człowiek, medycyna holistyczna, tenis ziemny, podróże.

fot.pxhere.com

REKLAMA

2128784355 views

REKLAMA

REKLAMA

2128784371 views

REKLAMA

REKLAMA

2130580691 views

REKLAMA

2128784381 views

REKLAMA

2128784385 views

REKLAMA

2128784389 views