REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaZdrowieCudowna moringa

Cudowna moringa

-

Ostatnio rosnącą popularnością cieszy się roślina o nazwie moringa. Nie bez powodu. Rośnie w zachodniej Afryce, Ameryce Południowej, południowej Azji i innych częściach tropiku – na obszarach czystych ekologicznie. Potrafi owocować w okresach suszy, a wycięta odrasta. Stąd jej inna nazwa – „wieczne drzewo”, bądź „nigdy nieumierające drzewo”. Ktoś obliczył, że zawiera dwa razy więcej białka niż jogurt, cztery razy więcej wapnia niż mleko, siedem razy więcej witaminy C niż pomarańcze, 4-krotnie więcej witaminy A niż marchewka, cztery razy więcej witaminy E niż kiełki pszenicy i aż 25-krotnie więcej żelaza niż szpinak. Jest nie tylko bogatym źródłem antyoksydantów, ale i potasu, którego ma 15 razy więcej od bananów. Jest także prawdziwą bombą minerałową.

Jej liście i nasiona wykazują właściwości przeciwzapalne i antyrakowe. Wspomagają także regulowanie poziomu cukru we krwi. Moringa słynie również z korzyści medycznych w przypadku około 300 schorzeń, począwszy od artretyzmu i astmy po problemy z sercem i wszelkich rodzajów infekcji. W Indiach jest wykorzystywana jako afrodyzjak. Choć nie ma zbyt wielu dowodów naukowych, które potwierdziłyby większość cudownych właściwości rośliny, w ramach jednego z badań stwierdzono, że przyjmowanie 3 gramów moringi dwa razy dziennie przez trzy tygodnie złagodziło symptomy i siłę ataków astmy u osób dorosłych. Inne badanie wykazało, że przyjmowany dwa razy dziennie suplement moringi zwiększył produkcję mleka u świeżo upieczonych matek.

REKLAMA

Dr Andrew Weil (guru w dziedzinie medycyny holistycznej) radzi jednak, by zamiast koncentrować się na tzw. superpokarmach, wprowadzić do swojej diety urozmaicenie (jeść przede wszystkim jak najwięcej różnych owoców i warzyw), minimalizując przy tym konsumpcję jedzenia przetworzonego.

Dorota Feluś

dorotafelus
Dziennikarka. W Stanach Zjednoczonych od ponad 20 lat. Rodowita krakowianka. Studiowała elektronikę na AGH. Publikowała m.in. w „Gazecie Krakowskiej”, „Tempie”, „Kobiecie i Stylu: magazynie kobiet myślących”, „A’propos”, „Chicago Forum”. Współautorka „Bożego dopingu”. Pasje: drugi człowiek, medycyna holistyczna, tenis ziemny, podróże.

 

fot.Wikipedia

1 KOMENTARZ

  1. Na szczecińskim kiermaszu ogrodowym “Pamiętajcie o ogrodach, przecież stamtąd przyszliście” widziałem tą roślinę. ale największe wrażenie zrobił na mnie dziurawiec ozdobny z ciemnoczerwonymi jagodami wielkości polskiej borówki. Jeszcze z nowości (dla mnie) widziałem miskant chiński i gynostemma -zioło życia. Największym jednak powodzeniem cieszyły się drzewka owocowe do ogródka.

REKLAMA

2116526167 views

REKLAMA

REKLAMA

2116526368 views

REKLAMA

REKLAMA

2118322741 views

REKLAMA

2116526481 views

REKLAMA

2116526568 views

REKLAMA

2116526659 views