REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ciekawostki Bill Clinton zachęca do wegańskiej diety

Bill Clinton zachęca do wegańskiej diety

-

Były prezydent USA, Bill Clinton, słynął z zamiłowania do niezdrowej żywności i barów szybkiej obsługi. Jednak po operacji wszczepienia bajpasów, zdecydował się zmienić swoje nawyki żywieniowe. Trzy lata temu Clinton przeszedł na ścisły weganizm. 

Bill Clinton od trzech lat jest na wegańskiej diecie. fot. PAP/EPA Andrew Gompert
Bill Clinton od trzech lat jest na wegańskiej diecie. fot. PAP/EPA Andrew Gompert

REKLAMA

“Uznałem, że znalazłem się w grupie wysokiego ryzyka i nie chciałem żyć w strachu i martwić się o swoje zdrowie. Chciałem dożyć sędziwego wieku i cieszyć się zdrowiem. Dlatego zdecydowałem się na dietę, która maksymalnie zwiększyła moje szanse na długie, zdrowe i szczęśliwe życie” – przyznał Bill Clinton.

Po niemal trzech latach od podjęcia decyzji o przejściu na ścisły weganizm, Clinton przyznaje, że jest szczęśliwy, że podjął to wyzwanie. Były prezydent USA bardzo poważnie podszedł do zmiany diety i wykluczył z jadłospisu mięso ryby i produkty mleczne. Choć dziś cieszy się z zaistniałych zmian, przyznaje, że nie było łatwo.

“Najtrudniejszą rzeczą, z jaką musiałem się zmierzyć, wbrew pozorom, nie była rezygnacja z mięsa czy ryb, a produktów mlecznych. Z trudem rozstałem się z jogurtami czy serami” – wspomina Clinton.

“Zmiany zachodziły powoli. Notowałem wszystko – co jadłem, gdzie jadłem, kiedy jadłem. Zachęcam wszystkich do takiego spojrzenia na swoją dietę. Stopniowo wykluczałem kolejne produkty i zastanawiałem się, czym mogę je zastąpić” – wspomina były prezydent USA.

Clinton dostrzegł również jak istotny wpływ na zdrowie publiczne i służbę zdrowia ma odpowiednia dieta i walka z nadwagą.

“Trzeba podjąć trudne decyzje żeby zapewnić zdrowie i dobre samopoczucie sobie i całej rodzinie” – dodaje.

(PAP Life)

1 KOMENTARZ

  1. Z wywiadu dla CNN wynika, że pan prezydent je czasem ryby, więc nie można nazwać tej diety ścisłym weganizmem, ani nawet pełnym wegetarianizmem! To po prostu rodzaj diety prozdrowotnej, szanowna Redakcji, nie szufladkujmy w poszukiwaniu sensacji i mocnych słów!

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA