REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Zdrowie Białko na egzemę

Białko na egzemę

-

Atopowe zapalenie skóry jest najpopularniejszą, chroniczną formą egzemy. Charakteryzuje się wysypką – zwłaszcza na twarzy, rękach, stopach oraz za łokciami i kolanami – i suchą, swędzącą skórą. Symptomy może wywołać cały szereg czynników drażniących i alergenów. Zaliczają się do nich m.in. roztocza, łupież zwierzęcy, pyłki drzew, grzyb na ścianie, dym z papierosów i pewne produkty żywnościowe.

Według American Academy of Dermatology, atopowe zapalenie skóry dotyka w Stanach Zjednoczonych co najmniej 28 mln ludzi, najczęściej niemowlęta i dzieci. Aż 90 proc. zapada na schorzenie przed 5. rokiem życia. Nie ma na nie lekarstwa, istnieją tylko terapie, które pomagają go opanować.

REKLAMA

Ostatnio, badacze z Japonii ogłosili, że można je leczyć przy pomocy proteiny, która w trakcie ciąży chroni płód przed atakiem ze strony układu immunologicznego. Odkryli oni, że białko, zwane ludzkim antygenem leukocytarnym G1 (HLA-G1), znacząco poprawiło zmiany skórne u myszy z egzemą. Co więcej, przyczyniło się do zmniejszenia aktywności układu odpornościowego w reakcji na roztocza. Jeden z autorów badania prof. Katsumi Maenaka z Hokkaido University w Japonii i koledzy przedstawili szczegóły badania i jego wyniki w magazynie „International Immunopharmacology”.

Dorota Feluś

dorotafelus
Dziennikarka. W Stanach Zjednoczonych od ponad 20 lat. Rodowita krakowianka. Studiowała elektronikę na AGH. Publikowała m.in. w „Gazecie Krakowskiej”, „Tempie”, „Kobiecie i Stylu: magazynie kobiet myślących”, „A’propos”, „Chicago Forum”. Współautorka „Bożego dopingu”. Pasje: drugi człowiek, medycyna holistyczna, tenis ziemny, podróże.

 

fot.Engin_Akyurt/pixabay.com

REKLAMA

Poprzedni artykułZdrowe trio
Następny artykułKapusta wigilijna

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks