REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Zdrowie Barack Obama obiecuje 50 mln dol. na walkę z AIDS

Barack Obama obiecuje 50 mln dol. na walkę z AIDS

-

W USA żyje ponad milion osób zarażonych wirusem HIV. Barack Obama w ubiegły czwartek zadeklarował, że w ciągu najbliższych miesięcy przeznaczy aż 50 mln dol. na pomoc w walce z tą chorobą. Amerykański prezydent przypieczętował tym samym obchody Światowego Dnia Walki z AIDS.

fot. wiki commons/ Cząsteczki HIV zbierające się wokół zainfekowanego makrofagu

REKLAMA

Podczas podniosłego przemówienia Barack Obama oświadczył: „Wygramy tę batalię. Na koniec walki trzeba jeszcze jednak poczekać”.

Prezydent USA zamierza przeznaczyć specjalne środki nie tylko na leczenie Amerykanów, ale także mieszkańców Trzeciego Świata. Na celowniku projektu do końca 2013 roku ma się znaleźć ok. 6 mln ludzi.

Podczas czwartkowych uroczystości świat obchodził szczególną rocznicę – minęło właśnie 30 lat od kiedy naukowcy po raz pierwszy odkryli i scharakteryzowali śmiercionośnego wirusa.

Były prezydent USA Bill Clinton obecny podczas uroczystości dzięki połączeniom satelitarnym zaapelował o obniżenie cen leków niezbędnych pacjentom zarażonych wirusem HIV.

Według najnowszych danych w USA mieszka ok. 1.2 mln ludzi zarażonych śmiercionośnym wirusem HIV, a ok. 50 tys. obywateli zaraża się nim każdego roku. To oficjalne dane Białego Domu. Prawdziwe statystki, niemożliwe do ustalenia, są na pewno nieco wyższe.

Zobacz także: Światowy Dzień Walki z AIDS. W USA ponad milion zakażonych

Przez 30 lat od kiedy świat wie już czym jest AIDS, w USA w wyniku rozprzestrzenienia się choroby zmarło ponad 600 tys. obywateli.

Zastępca szefa międzynarodowego projektu UNAIDS, Pauld De Lay zaapelował: „Sprawmy, aby 2011 rok był przełomowym w walce z AIDS”.

AS

4 KOMENTARZE

  1. Powinien raczej rozdawac bezplatnie prezerwatywy(mniejszy wydatek), a pieniadze dac prof Tolpie, on byl dosc blisko na znalezienie leku na AIDS produkowanego z torfu albo przeznaczyc na zalegalizowanie oczekujacych na papiery emigrantow

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks