REKLAMA

2130458622 views

REKLAMA

2130458613 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaSportME 2021 - Polska zagra w Sankt Petersburgu i Sewilli, trwa szukanie...

ME 2021 – Polska zagra w Sankt Petersburgu i Sewilli, trwa szukanie bazy

-

Piłkarska reprezentacja Polski zagra dwa mecze fazy grupowej mistrzostw Europy w Sankt Petersburgu – ze Słowacją i Szwecją, natomiast z Hiszpanią zmierzy się w Sewilli. PZPN prowadzi rozmowy w sprawie nowej bazy dla kadry, ponieważ wyjazd do Dublina jest już nieaktualny.

Informację o zmianie lokalizacji meczów biało-czerwonych przekazał jako pierwszy prezes PZPN i jeden z wiceprezydentów UEFA Zbigniew Boniek. Decyzja zapadła podczas piątkowych obrad Komitetu Wykonawczego europejskiej federacji.

REKLAMA

“Sewilla i Sankt Petersburg – oficjalnie!!! Trochę pracy przed nami, zaczynamy od nowa – obóz, przejazdy, cała logistyka” – napisał na Twitterze Boniek, również członek Komitetu Wykonawczego.

Biało-czerwoni występują w grupie E. Ze Słowacją zagrają 14 czerwca, z Hiszpanią pięć dni później, a ze Szwecją 23 czerwca.

Pierwotnie dwa mecze Polaków miały się odbyć w Dublinie, a jeden w Bilbao (z Hiszpanami), ale te miasta nie dały gwarancji wpuszczenia przynajmniej części widzów. A to był warunek UEFA, aby zachować prawo współorganizacji turnieju.

W Bilbao i Dublinie planowano łącznie po cztery spotkania, w tym po jednym 1/8 finału.

W baskijskim mieście miała trzykrotnie grać w grupie E reprezentacja Hiszpanii, a w Dublinie – oprócz dwóch spotkań Polaków, planowano również rywalizację Szwecji ze Słowacją.

O wyłączeniu Bilbao z grona miast-gospodarzy informowano już w środę późnym wieczorem. Hiszpańska federacja już wcześniej zgłosiła awarynie stadion La Cartuja w Sewilli.

Natomiast wiadomość o Dublinie potwierdził w piątek m.in. minister sportu Irlandii Jack Chambers.

“Próbujemy ponownie otworzyć kraj dla społeczeństwa, ale przeskoczenie do wymogu wpuszczenia 11 tysięcy ludzi w jedno miejsce (na stadion w Dublinie – PAP) i udzielenie gwarancji nie jest możliwe w tym momencie” – przyznał Chambers w rozmowie z krajowym nadawcą RTE.

“Oczywiście jesteśmy rozczarowani, że tak się stanie, ale musimy być szczerzy w kwestii tego, co jest możliwe w czasie pandemii” – dodał.

Wiadomo natomiast, że prawo współgospodarza turnieju utrzyma Monachium, które ostatecznie udzieliło gwarancji organizacji meczów z częścią zapełnionych trybun (co najmniej 14,5 tys.).

Dziewięć innych miast już wcześniej zapewniło, że wpuści część widzów na swoje stadiony – Londyn, Glasgow, Amsterdam, Kopenhaga, Sankt Petersburg, Baku, Rzym, Budapeszt i Bukareszt.

Kadra Paulo Sousy – z uwagi dwa mecze w stolicy Irlandii – miała pierwotnie zamieszkać w ośrodku w Portmarnock pod Dublinem. Wobec zmiany decyzji UEFA ws. miast-gospodarzy ta baza stała się jednak nieaktualna.

Według medialnych informacji możliwe, że reprezentacja zamieszka w jednym z ośrodków w Polsce, choć PZPN tego na razie nie potwierdza.

“Bierzemy pod uwagę różne scenariusze, jest ich kilka. O wszystkim poinformujemy dopiero wówczas, gdy będą podpisane stosowne umowy. Kiedy to nastąpi? Trudno powiedzieć, prowadzimy rozmowy i na razie za wcześnie na szczegóły” – powiedział PAP rzecznik prasowy PZPN i team menedżer reprezentacji Jakub Kwiatkowski.

Największa w Europie piłkarska impreza z udziałem drużyn narodowych miała odbyć się w 12 miastach z 12 krajów w 2020 roku, lecz z powodu pandemii COVID-19 została przełożona o rok.

Inauguracja ma nastąpić 11 czerwca w Rzymie, gdy w spotkaniu grupy A Włochy zmierzą się z Turcją. Finał zaplanowano na 11 lipca w Londynie na Wembley.

(PAP)

REKLAMA

2126310534 views

REKLAMA

REKLAMA

2126310550 views

REKLAMA

REKLAMA

2128106870 views

REKLAMA

2126310560 views

REKLAMA

2126310564 views

REKLAMA

2126310568 views