REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaZ miastaDługi weekend last minute!

Długi weekend last minute!

-

Wiele osób z dużym wyprzedzeniem planuje wyjazd, by odpowiednio celebrować ostatni długi weekend lata i złapać jeszcze nieco ciepłych promieni słonecznych przed nadchodzącymi jesiennymi miesiącami. Co jednak z tymi, którzy dopiero na kilka dni przed weekendem zaczęli myśleć, jak spędzić tych kilka wolnych dni?

Na pewno nie jest jeszcze za późno, by spakować walizkę i udać się na kilkudniowy wypoczynek, a dla tych, którym brak inspiracji i pomysłów, przygotowaliśmy kilka propozycji ciekawych miejsc na wyjazd na ostatnią chwilę.

REKLAMA

Możesz pozwolić sobie tylko na jeden dzień odpoczynku?

Najmniej wymagającą opcją jest z pewnością wyjazd na plażę. Warto jednak rozważyć ucieczkę od miejskiego zgiełku i zamiast plaży miejskiej wybrać jedną z plaż w oddalonym o 50 mil od Chicago Parku Stanowym Indiana Dunes. Jest to o tyle dobra propozycja, że jeżeli ktoś znudzi się zażywaniem zarówno kąpieli słonecznej, jak i wodnej, zawsze może skorzystać z oferowanych przez park tras widokowych. Wybierając się na spacer jedną z nich, można liczyć na roztaczające się piękne widoki wydm, podziwiać przyrodę i obserwować dzikie ptactwo.

Jeśli natomiast ktoś preferuje bardziej aktywny wypoczynek, zdecydowanie powinien wziąć pod rozwagę wycieczkę do Parku Stanowego Illinois Starved Rock, położonego przy miasteczku Utica. Na taki wyjazd warto zaopatrzyć się w wygodne buty, by móc w pełni skorzystać ze wszystkich atrakcji oferowanych na przeszło dwunastomilowych szlakach. Szczególnie warte odwiedzenia są liczne kaniony wyżłobione w piaskowcach oraz punkty widokowe nad rzeką Illinois. Przy odrobinie szczęścia można również zaobserwować licznych przedstawicieli miejscowej fauny, na przykład dzikie indyki.

Chcesz wyjechać na cały weekend?

Zarówno dla osób, jak i rodzin chcących spędzić weekend obfitujący w atrakcje w dobrej cenie, godne polecenia jest oddalone o pięć godzin jazdy samochodem miasto St. Louis, tuż przy granicy stanów Illinois i Missouri. W St. Louis wiele atrakcji jest darmowych, a za pozostałe trzeba zapłacić niewielkie kwoty. Także parkingi, nawet w centrum miasta, są bardzo tanie w porównaniu do tych w Chicago. Będąc w St. Louis, szczególnie warto odwiedzić: symbol miasta – the Gateway Arch, z którego rozpościera się widok na miasto (na najniższym poziomie znajduje się bezpłatne Muzeum Zachodniej Ekspansji); City Museum – ogromny, kilkupiętrowy plac zabaw nie tylko dla dzieci, ale również, a może przede wszystkim, dorosłych, zrobiony w starej fabryce; oraz Cahokia Mounds – położone nieopodal miasta pozostałości jednego z największych miast indiańskich w Ameryce Północnej. A dla ochłody najlepsze są legendarne w mieście lody w Ted Drewes Frozen Crustard, tuż przy równie legendarnej Route 66.

Labor Day Weekend jest też jedną z ostatnich szans, by wybrać się na biwak: spędzić czas na łonie natury i zajadać się kiełbaskami pieczonymi na ognisku. Przy wyborze pola namiotowego dobrze jest zwrócić uwagę na jego okolice i sprawdzić, czy przy okazji można odwiedzić interesujące miejsca. Jednym z rejonów, które zdecydowanie zakwalifikować można jako dobry wybór, są okolice Wisconsin Dells, gdzie poza radością z biwakowania, czekają nas wodne atrakcje w jednym z licznych parków rozrywki bądź też malownicze jezioro w Parku Stanowym Devil’s Lake.

Wolisz zostać w Chicago?

Żaden problem! Przez cały weekend w Centrum Kopernikowskim odbywać się będzie festiwal Taste of Polonia, na którym z pewnością nie zabraknie dobrej muzyki, pysznego polskiego jedzenia i atrakcji, także dla najmłodszych.

Paulina Kowalska

fot.Gpavic/Wikipedia/PublisDomainPictures/pixabay/Parker Botanical/Wikipedia

REKLAMA

2125992603 views

REKLAMA

REKLAMA

2125992620 views

REKLAMA

REKLAMA

2127788940 views

REKLAMA

2125992630 views

REKLAMA

2125992634 views

REKLAMA

2125992638 views