REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Z myślą o weteranach

-

Chicago (CST, inf. wł.) -Zespół ekspertów medycznych ds. świadczeń inwalidzkich przybędzie do Chicago 13 czerwca br. w celu ponownego rozpatrzenia podań kombatantów, którzy nie otrzymali świadczeń lub uzyskali niewystarczające świadczenia, są niezadowoleni i przekonani, że zostali potraktowani niesprawiedliwie przez władze federalne.

Jak już informowaliśmy, świadczenia kombatantów w Illinois są najniższe w kraju od wielu dekad i fakt ten został wykryty dzięki analizom gazety Chicago Sun Times.

Zespół ekspertów medycznych został powołany przez federalnego sekretarza ds. weterańskich Jima Nicholsona, który podczas spotkania z chicagowskimi kombatantami 20 maja obiecał sprawiedliwe załatwienie spraw kombatantów, którzy czują się pokrzywdzeni przez Federalny zarząd ds. Weterańskich (Veterans Administration, VA).

W spotkaniu tym uczestniczyli obydwaj demokratyczni senatorowie z Illinois Richard Durbin i Barack Obama, którzy zapewnili kombatantów, że dopilnują, by sekretarz Nicholson dotrzymał słowa.

Durbin i Obama wyrazili zadowolenie z najnowszej decyzji Nicholsona, dotyczącej przysłania do Chicago zespołu ekspertów.
Wyrazili też przekonanie, że decyzja ta była wynikiem nacisku, który wywierali na Nicholsona oraz dobrze udokumentowanych raportów medialnych.
Zastępca sekr. Nicholsona, podsekretarz Scott Hogenson oświadczył, że specjalny zespół ekspertów pozostanie w Chicago tak długo, jak będzie potrzeba.

Ponadto sekretarz Nicholson zapewnił, że zgodnie z obietnicą, przyjmie większą liczbę urzędników do pracy w oddziałach Federalnego Zarządu ds. Weterańskich w Illinois.

Zanim nowi pracownicy przybędą do Chicago muszą przejść szkolenie – poinformował Nicholson.

W spotkaniu z sekretarzem Nicholsonem 20 maja wzięło udział kilkuset kombatantów z metropolii chicagowskiej, którzy mówili o krzywdzącym i niesprawiedliwym ich zdaniem traktowaniu przez Federalny Zarząd ds. Weterańskich.

W przeddzień tego spotkania, a więc w czwartek opublikowany został raport inspektora generalnego ds. weterańskich na temat świadczeń kombatantów z Illinois.

Przypomnijmy, że raport stwierdzał, iż przez ostatnich 20 lat Illinois plasuje się na absolutnie ostatnim miejscu w kraju pod względem wysokości świadczeń weterańskich.
Np. w 2004 r. mieszczący się w Chicago rejonowy oddział Federalnego Zarządu ds. Weterańskich – który obsługuje kombatantów z całego Illinois, wypłacał na osobę średnio 6,961 dol. w inwalidzkich świadczeniach kombatanckich, podczas gdy średnia takich świadczeń w Nowym Meksyku wynosi 12 tys. dol. Notabene Nowy Meksyk zajmuje pierwsze miejsce w kraju pod względem wysokości inwalidzkich świadczeń dla kombatantów.

Przypomnijmy, że śledztwo inspektora generalnego ds. weterańskich poprzedzały doniesienia medialne, oparte na własnych analizach, które wykazały, że kombatanci w Illinois otrzymują najniższe świadczenia w USA od 1934 roku.

Raport inspektora nie podaje definitywnych przyczyn tego stanu rzeczy, a tylko hipotezy. Jedną z nich jest niedostateczna liczba personelu w chicagowskim oddziale spraw weterańskich i niedosteteczne kwalifikacje tego personelu.
(ao)

REKLAMA

2094047092 views
Poprzedni artykuł
Następny artykuł

REKLAMA

REKLAMA

2094047376 views

REKLAMA

2095843825 views

REKLAMA

2094047626 views

REKLAMA

2094047764 views

REKLAMA

2094047905 views