REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Z kronik kryminalnych

-

Chicago (Inf. wł.) – Trzech byłych policjantów chicagowskich i jeden zawieszony w obowiązkach stanie przed sądem federalnym z oskarżenia o pogwałcenie praw człowieka i obywatela, w związku z zarzutami nielegalnych aresztowań oraz rewizji, a także napadów rabunkowych na mieszkańców Chicago w latach 2003 do 2006 roku.

 

REKLAMA

Byli policjanci, Jerome Finnigan, Keith Herrera, Stephen DelBosque, oraz zawieszony w obowiązkach Eric Olsen, mieli stanąć przed Sądem Karnym Powiatu Cook, ale zarzuty federalne zastąpiły akt oskarżenia w sądzie powiatowym.

 

Oskarżeni byli członkami oddziału ds. operacji specjalnych, który został rozwiązany po zdemaskowaniu afery.

 

Oskarżeni zamierzają się przyznać do winy – oświadczyła Rejonowa Prokuratura Federalna.

 

***

14-letnia uczennica liceum Morgan Park High School została postrzelona w nogę, po meczu w soft balla, w chwili gdy jej drużyna wznosiła zwycięskie okrzyki.

 

Na szczęście obrażenia okazały się niegroźne. Uczennica 9. klasy została zwolniona ze szpitala po otrzymaniu pomocy medycznej.

 

Nikt więcej nie został ranny.

 

Do incydentu doszło 5 kwietnia wieczorem w Oakdale Park przy 965 W. 95th St.

 

Drużyna liceum Morgan Park High School pokonała Chicago International Charter School – Longwood.

 

Podano rysopis osobnika, który strzelał do dziewczynki: mniej więcej 6 stóp wzrostu i wagi 250 funtów, i w wieku około 20 lat.

 

***

Policja w Oak Park powadzi śledztwo w sprawie serii ataków na kobiety w tym miasteczku.

 

W okresie ostatnich 10 dni doszło do trzech ataków, w podobnych okolicznościach: około północy, w okolicy skrzyżowania ulic Lake i Ridgeland – oświadczyl rzecznik policji Oak Park.

 

W każdym przypadku napastnik zaszedł ofiarę od tyłu i zaczął dusić, żądając gotówki. Żadna z kobiet nie doznała poważnych obrażeń. Napastnik został opisany jako: rasy czarnej, w wieku około 20 lat, wysoki i sredniej wagi.

 

***

W Chicago w północnej dzielnicy 6 kwietnia około godz. 5 po południu, w pobliżu skrzyżowania ulic Chicago Ave. i Rush Street, mężczyzna został zaatakowany nożem. Napastnik dźgnął ofiarę w szyję.

 

Mężczyzna doznał ciężkich obrażeń. Na szczęście jego życiu nie zgraża niebezpieczeństwo. Policja szuka sprawcy ataku.

 

(ao)

REKLAMA

Poprzedni artykułOdbudowa dróg i mostów
Następny artykułPożegnanie z miastem

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks