REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Wszystko o gangach

-

Chicago (Inf. wł.) – Opublikowany w ubiegłym tygodniu najnowszy raport Chicagowskiej Komisji ds. Przestępczości – Chicago Crime Commission – zatytułowany The Gang Book, donosi między innymi, że gangi organizują się i rekrutują nowych członków przy pomocy portali społecznościowych, smartphonów i komputerów. Eksperci, którzy sporządzili raport, szacują, że liczba członków gangów waha się w metropolii od 68 tysięcy do 150 tysięcy oraz, że jedna trzecia wszystkich popełnionych morderstw ma związek z gangami.

 

REKLAMA

Publikacja licząca 300 stron przedstawia charakterystykę 73 gangów, ich przywódców, członków, używane graffiti i tatuaże oraz udostępnia mapy aktualnych rewirów poszczególnych grup przestępczych. Jej głównym celem jest edukacja społeczeństwa na temat gangów.

 

Nowy dyrektor Chicago Crime Commission, Jody Weis, były szef policji chicagowskiej i były agent FBI, uważa, iż metropolia chicagowska ma najwięcej – w porównaniu z resztą kraju – gangów i ich członków. Weis stwierdził, że The Gang Book powinna być przydatna dla wszystkich mieszkańców metropolii, a przede wszystkim dla rodziców, pedagogów i organów ścigania. Książka podpowiada, jak zapobiegać rekrutowaniu przez gangi i jak rozpoznać ich obecność w danej okolicy.

 

Wyraził nadzieję, że publikacja stanie się początkiem debaty publicznej na temat ulicznych grup przestępczych i sporządzenia skutecznej strategii ich zwalczania.

 

W piątek 27 stycznia pod przewodnictwem Chicago Crime Commission na Loyola University odbyła się konferencja poświęcona problematyce gangów. The Gang Book ukazała się w 7-tysięcznym nakładzie. Ma być też udostępniona w internecie.

 

Więcej informacji na temat książki i działalności Chicago Crime Commission można znaleźć na witrynie internetowej organizacji: www.chicagocrimecommission.org.

 

(ao)

REKLAMA

Poprzedni artykułWięcej zezwoleń na broń
Następny artykułFałszywi demonstranci

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks