REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Więcej alimentów

-

Chicago (Inf. wł.) – W tym roku roku władze stanu wyegzekwują rekordową kwotę miliarda dolarów w należnościach alimentacyjnych trzykrotnie przewyższając średnią krajową – poinformowało w ubiegłym tygodniu Biuro Gubernatora Roda Blagojevicha.

Fundusze alimentacyjne otrzyma 386 tysięcy rodziców w Illinois na utrzymanie swoich dzieci.

Wydatna poprawa w wypłatach należności alimentacyjnych nastąpiła po wielu latach nieskutecznego egzekwowania tego rodzaju należności.
Dobre wyniki przypisuje się między innymi ścisłej współpracy władz stanowych z zakładami pracy. Mają one obowiązek powiadamiania władz stanu o każdym nowym przyjęciu do pracy.

Dane osobowe nowego pracownika przekazywane są władzom stanu, które sprawdzają, czy nie zalega on z alimentami. Jeśli odpowiedź jest twierdząca, to pracodawca zaczyna potrącać z wypłaty na rzecz zaległych alimentów.
Gubernator Rod Blagojevich wyraził zadowolenie z programu określanego jako „New Hire Initiative” czyli „Inicjatywa – nowy pracownik”.

Realizacją programu zajmują się dwie agencje stanowe, Departament Opieki Społecznej (Illinois Department of Public Aid, w skrócie: IDPA), w gestii którego znajduje się dystrybucja wypłat alimentacyjnych i Departament ds. Zatrudnienia (Illinois Department of Employment Security, w skrócie: IDES), który prowadzi ewidencję przyjęć do pracy.

Zgodnie z przepisami pracodawca musi zameldować nowego pracownika Departamentowi ds. Zatrudnienia w terminie do 20 dni. Informacja o przyjęciu do pracy zostaje następnie przekazana Departamentowi Opieki Społecznej, który sprawdza, czy nazwisko nowego pracownika znajduje się na liście dłużników alimentacyjnych.

Jak wynika ze statyk władz federalnych (US Departament of Agriculture; USDA), rodziny o średnich dochodach wydadzą po około 166 tys. dol przez 17 lat by wychować dzieci urodzone w roku 2000.
Z danych spisu powszechnego roku 2000 wynika, że niepełne rodziny stanowią 28 procent wszystkich rodzin w Illinois.

Ponadto ze statystyk wynika, że alimenty stanowią 16 procent dochodów rodzin, otrzymujących owe należności oraz że dzięki alimentom pół miliona dzieci nie żyje w biedzie.
Pracodawcy zainteresowani programem „New Hire” powinni telefonować na numer 1.800,327.HIRE.

Można też odwiedzić stronę internetową:
www.ides.state.il.us/employer/newhire/general.asp
Przypomnijmy, że od listopada 2003 r. administracja gubernatora Blagojevicha prowadzi stronę internetową, na której publikowane są nazwiska rodziców unikających łożenia na utrzymanie własnych dzieci. Już 5 tys. dol. niezapłaconych alimentów kwalifikuje rodzica do ujawnienia jego tożsamości na stronie internetowej:
http://www.ilchildsupport.com/deadbeats
Jeszcze jedną inicjatywą, dzięki której zwiększyło się egzekwowanie alimentów jest szkolenie zawodowe dla mających zobowiązania rodzicieleskie wiꟐniów i pomoc w znalezieniu zatrudnienia po odbyciu wyroku.

Jak wynika z badań statystycznych średnia należności alimentacyjnych rodziców odsiadujących wyroki pozbawienia wolności wynosi od 225 do 313 dolarów miesięcznie.

Ponadto w ubiegłym tygodniu gubernator Blagojevich podpisał cztery ustawy stanowe, które dodatkowo usprawniają procedurę ściągania alimentów.
(ao)

REKLAMA

2094039046 views
Poprzedni artykuł
Następny artykuł

REKLAMA

REKLAMA

2094039330 views

REKLAMA

2095835779 views

REKLAMA

2094039580 views

REKLAMA

2094039718 views

REKLAMA

2094039859 views