REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Z Chicago i Illinois Voice Party chce być głosem mieszkańców Elmwood Park

Voice Party chce być głosem mieszkańców Elmwood Park

-


REKLAMA

“Nasze ugrupowanie Voice Party jest ruchem społecznym, który chce usłyszeć, co mają do powiedzenia mieszkańcy Elmwood Park, by reagować na ich problemy i opinie” – stwierdził podczas rozmowy z Dziennikiem Związkowym Joseph “Joe” Ponzio, kandydat na burmistrza (Village President). “Mamy praktyczny, rozsądny i progresywny program wyborczy”.

 

Jak podkreślił Ponzio, Elmwood Park jest wspaniałą społecznością, ale stoi w obliczu rozlicznych problemów, takich jak wzrost podatków od nieruchomości i rachunków za wodę. Jego zdaniem, fundusze z kieszeni podatnika możnaby wydawać bardziej oszczędnie i ekonomicznie.

 

W rozmowie z Dziennikiem Związkowym (która odbyła się w ubiegłym miesiącu w redakcji naszej gazety) uczestniczyli prawie wszyscy członkowie Voice Party biorący udział w kwietniowych wyborach: Diane Marchetti, która ubiega się o urząd sekretarza miejskiego i kandydaci na radnych – Rocco Carrozza i James Pape. Na spotkanie nie mógł przybyć kandydat na radnego Elvis Hernandez.

 

Udział też wzięła Irene Moskal Del Giudice, działaczka polonijna, członek rady powierniczej Triton College (siostra śp. prezesa ZNP i KPA Edwarda Moskala) i Paul Cesarz, rzecznik kampanii wyborczej Voice Party i pełnomocnik ds. polskich, stanowiący łącznik ugrupowania z mieszkańcami Elmwood Park pochodzenia polskiego.

 

Idealnie dwujęzyczny, z zawodu nauczyciel, Paul Cesarz ubiega się w kwietniowych wyborach o miejsce w lokalnej radzie szkolnej jako kandydat niezależny (niebędący członkiem koalicji Voice Party). Ma wiele pomysłów na zreformowanie i zaktywizowanie działalności rady szkolnej.

 

Voice Party postuluje w swoim programie wyborczym: ograniczenie kadencji wybieralnych urzędników i przejrzystość funkcjonowania lokalnych władz; zamrożenie i redukcję podatków od nieruchomości; zniesienie podwyżek opłat za wodę; właściwe utrzymanie posesji objętych procedurą odebrania przez bank (foreclosure); rozszerzenie programów deratyzacji; rozwój ekonomiczny rejonu skrzyżowania ulic Harlem i Grant; wzmocnienie bezpieczeństwa publicznego oraz zainstalowanie w rejonie szkół progów zwalniających na jezdniach, które zmusiłyby kierowców do wyhamowania i redukcji prędkości.

 

W rozmowie z naszą gazetą członkowie Voice Party mówili o swoich kwalifikacjach zawodowych i doświadczeniach, umożliwiających służbę publiczną na rzecz społeczności Elmwood Park.

 

Joseph “Joe” Ponzio jest biznesmenem, ekspertem finansowym i autorem książek na temat finansów, które cieszą się ogromnym powodzeniem wśród czytelników oraz różnych mediów, jak np CNBC i Financial Planning Magazine. Loyola University ukończył z wyróżnieniem. Urodził się i wychował w Elmwood Park, gdzie jego rodzina mieszka od czterech pokoleń. Żonaty i ma dzieci. Zaangażowany jest w działalność charytatywną i społeczną.

 

Diane Marchetti też urodziła się i wychowała w Elmwood Park, a jej rodzina mieszka w tym miasteczku od trzech pokoleń. Posiada doświadczenie w zarządzaniu i administracji. Pracowała w Shriner´s Hospital jako dyrektor ds. PR i koordynacji ochotników. Obecnie jest brokerem w firmie obrotu nieruchomościami. Pracuje społecznie.

 

James Pape jest bankierem oraz ekspertem w dziedzinie rozwoju nieruchomości handlowych i zagospodarowania przestrzennego. Chętnie podzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem, by przyczynić się do rozwoju Elmwood Park oraz obniżenia podatków od nieruchomości. Absolwent (z tytułem magistra) prestiżowego Keller Institute.

 

Rocco Carrozza, biznesmen, właściciel firmy usług hydraulicznych, mający ponad 40 lat doświadczenia zawodowego. Jako radny skoncentruje się na projektach kontroli powodziowej oraz na pracy na rzecz podniesienia wartości nieruchomości

 

Elvis Hernandez jest inżynierem i biznesmenem. Chciałby pracować na rzecz polepszenia jakości życia rodzin oraz organizować imprezy rodzinne. Ponadto pragnie poświęcić się kwestiom etycznym, mającym na celu zwiększenie przejrzystości funkcjonowania lokalnych władz.

 

Więcej informacji na temat kandydatów i programu Voice Party znajdą czytelnicy na witrynie internetowej tego ugrupowania.

 

Wybory odbędą się we worek 9 kwietnia, a wczesne głosowanie rozpoczyna się już 19 marca.

 

Tekst i zdjęcia:

Alicja Otap

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks