REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Sprawa Leków cd.

-

Chicago (Inf. wł., CST, CT) – Specjalna grupa zadaniowa prowadząca śledztwo w sprawie zamordowania męża i matki sędzi federalnej Joan Lefkow, zaoferowała 50 tys. dol. nagrody za informacje prowadzące do ujęcia mordercy (czy też morderców).


Dzięki uruchomieniu specjalnych linii telefonicznych śledczy otrzymali mnóstwo informacji od społeczeństwa. Pojawiło się setki nowych tropów, których przydatność jest weryfikowana.


Między innymi analizowane jest nagranie kamery wideo z pobliskiego sklepu Jewel.


Sędzia Lefkow z jedną z córek powróciła 3 bm. po raz pierwszy do swojego domu by zabrać trochę osobistych rzeczy. Towarzyszyła jej liczna ochrona w osobach funkcjonariuszy federalnych U.S. Marshals.


Również 3 bm. Matt Hale wydał za pośrednictwem swojej matki Evelyn Hutcheson oficjalne oświadczenie w którym stwierdził, że żaden z jego zwolenników nie mógł dokonać tak potwornej zbrodni. Potępił morderstwo i wyraził nadzieję, że jej sprawca zostanie schwytany. Wyraził też nadzieję, że będzie to prawdziwy zbrodniarz, a nie ktoś niewinny. Hale miał na myśli własną niewinność i gromadzące się wokół niego podejrzenia.


„Tylko idiota mógłby pomyśleć, że miałem z tym coś wspólnego” – powiedział Hale w oświadczeniu, które podyktował matce przez telefon z aresztu federalnego Metropolitan Correction Center, gdzie czeka na sentencję wyroku i znajduje się pod ścisłą kontrolą. Nie wolno mu się z nikim komunikować i widywać poza rodzicami. Widzenie – z każdym z rodziców z osobna – odbywa się w obecności agenta FBI.


Hale został uznany winnym spiskowania na życie sędzi Lefkow, ponieważ odgrażał się sędzi i rozmawiał o zabiciu jej, po tym, jak zabroniła jego organizacji używania nazwy World Church of Creator, ponieważ nazwa ta okazała się własnością innej organizacji.


Sentencja wyroku w sprawie Hale’a zostanie ogłoszona 6 kwietnia.
W ubiegłym tygodniu policja chicagowska w dalszym ciągu poszukiwała dwóch mężczyzn, którzy krytyczngo ranka – 28 lutego, około godz. 8 rano – widziani byli w pobliżu domu sędzi federalnej Joan Lefkow.


Sędzia Lefkow znalazła ciała męża i matki około godz. 6 wieczorem.
64-letni Michael Lefkow i 89-letnia Donna Humprey leżeli w kałuży krwi w piwnicy domu rodziny Lefkow, w rejonie skrzyżowania ulic Foster i Lakewood, w dzielnicy Edgewater, w północnej czę ści Chicago.


Obydwoje, mąż i matka sędzi, zostali zastrzeleni w egzekucyjnym stylu – serią kul w głowę i klatkę piersiową. Morderca (czy też mordercy) oddał strzały z bliskiej odległości do ofiar leżących na podłodze.


W pobliżu ofiar znalezione zostały łuski kalibru .22. śledczy stwierdzili, że w jednym z okien w piwnicy była wybita szyba i przecięta siatka. Zauważyli też, że próbowano sprzątać ślady zbrodni.


śledczy w dalszym ciągu proszą społeczeństwo o pomoc w rozwiązaniu zagadki morderstwa. Przypomnijmy, że mieszkańcy Chicago mogą dzwonić na numer informacji miejskiej 311. Osoby spoza Chicago mogą telefonować na numer: 312.744.5000.


Komendant detektywów policji chicagowskiej James Molloy zapewnił, że śledczy przyglądają się uważnie wszystkim tropom, poszlakom i dowodom rzeczowym.


Sędzia Lefkow i jej cztery córki pozostają pod specjalnym nadzorem funkcjonariuszy federalnych.
(ao)

REKLAMA

2094040288 views
Poprzedni artykuł
Następny artykuł

REKLAMA

REKLAMA

2094040572 views

REKLAMA

2095837021 views

REKLAMA

2094040822 views

REKLAMA

2094040960 views

REKLAMA

2094041101 views