0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaZ Chicago i IllinoisSkarbnik stanu deponuje miliard w bankach

Skarbnik stanu deponuje miliard w bankach

-

Chicago (Inf. wł., Internet) – To, co zrobiły władze federalne dla sektora bankowego, władze Illinois zrobią na swoim podwórku i być może w sposób bardziej skuteczny i bezpieczny.

Skarbnik stanu Illinois Alexi Giannoulias zainwestuje w małe i średnie banki w naszym stanie miliard dolarów, by w ten sposób uruchomić kredyty dla sektora biznesowego oraz indywidualnych pożyczkobiorców.

REKLAMA

W programie mogą wziąć udział banki posiadające filie w Illinois.
Skarbnik może zdeponować do 25 mln dol. w każdym z banków uczestniczących w programie.

Do inicjatywy skarbnika n
ie kwalifikują się duże banki objęte federalnym pakietem pomocy.
Z pomocy skarbnika stanowego nie skorzysta z powodów etycznych Belmont Community Bank, należący do rodziny skarbnika Giannouliasa.
Skarbnik przeniesie miliard dolarów z niskooprocentowych konserwatywnych rachunków inwestycyjnych na wyżej oprocentowane konta bankowe.
Giannoulias zapewnia, że będą to transakcje o niskiem poziomie ryzyka, ponieważ każda z nich będzie zagwarantowana zastawem (collateral) przez bank. Na dodatek tak zainwestowane pieniądze z kieszeni podatnika, zarobią odsetki.

Skarbnik zapytany przez media, dlaczego władze federalne nie posłużyły się tak prostą i skuteczną metodą, wprowadzając “plan ratunkowy”, odpowiedział krótko – “nie wiem”.

Skarbnik stanu Illinois jest upoważniony do przeprowadzania transakcji finansowych z racji sprawowanego urzędu. W gestii właśnie skarbnika leży jak najlepsze inwestowanie funduszy z podatków, przy równoczesnym utrzymaniu ich płynności.

Obecnie Giannoulias zarządza portfoliem opiewającym na 8 miliardów dolarów.
(ao)

REKLAMA

2121793256 views

REKLAMA

REKLAMA

2121793276 views

REKLAMA

REKLAMA

2123589596 views

REKLAMA

2121793287 views

REKLAMA

2121793296 views

REKLAMA

2121793300 views