REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Z Chicago i Illinois Przewodnicząca Jones po zabiegu

Przewodnicząca Jones po zabiegu

-

Chicago (Inf. wł.) – Przewodniczący Senatu stanowego, Emil Jones przeszedł w poniedziałek zabieg angioplastii – odblokowania arterii doprowadzającej krew do prawej strony serca. W środę przew.

Jones został zwolniony ze szpitala. Zabieg został przeprowadzony w klinice University of Chicago Hospitals. 70-letni Jones był przytomny – pod wpływem środków uspokajających i znieczulających. Nie zastosowano narkozy.

Lekarze oceniają zabieg jako udany i oczekują zu pełnego powrotu do zdrowia.
Rzecznik prasowy przewodniczącego Senatu, Cindy Davidsmayer oświadczyła, że rozmawiała z przewodniczącym zaraz po zabiegu i “brzmiał bardzo dobrze”.
Po powrocie Jonesa do pracy, koledzy z Legislatury stanowej będą namawiali go, by rzucił palenie papierosów.

Zgodnie z prawem stanowym, gdyby Jones nie mógł sprawować funkcji przewodniczącego Senatu, to zostanie wybrany nowy przewodniczący. Gubernator Rod Blagojevich musiałby pokierować specjalną sesją wyborczą Senatu.

W przyszłym tygodniu rozpoczyna się nowa sesja Legislatury stanowej. Nie wiadomo, czy przewodniczący Jones – prominentny demokrata afroamerykański – zdąży wyzdrowieć.

Davidsmayer poinformowała, że w niedzielę, podczas codziennych ćwiczeń gimnastycznych, przewodniczący Jones doznał ucisku w klatce piersiowej i sam zgłosił się do lekarza.

Jones został wybrany do Stanowej Izby Reprezentantów w 1973 r., a 10 lat później wygrał wybory do Senatu Illinois. Funkcję przewodniczącego Senatu sprawuje od stycznia 2003 roku.
(ao)

REKLAMA

REKLAMA

Poprzedni artykułAll Kids – rejestracja
Następny artykułW trosce o dzieci

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks