REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Z Chicago i Illinois Prokurator generalna Illinois w zespole śledczym badającym przyczyny krachu nieruchomościowego

Prokurator generalna Illinois w zespole śledczym badającym przyczyny krachu nieruchomościowego

-

Waszyngton, Chicago (Inf. wł.) – Prokurator generalna Illinois Lisa Madigan przyłączyła się do krajowego panelu śledczego, badającego aktywa asekurowane przez pożyczki hipoteczne, i kontynuuje dochodzenie w sprawie oszukańczych praktyk, które doprowadziły do krachu na rynku nieruchomościowym.

 

REKLAMA

W skład zespołu, do którego dołączyła prokurator Madigan wchodzą: prokurator generalny Stanów Zjednoczonych Eric Holder, sekretarz Federalnego Departamentu ds. Mieszkalnictwa i Rozwoju Miasta (Housing and Urban Development, HUD) Shaun Donovan, oraz dyrektor wykonawczy Federalnej Komisji ds. Wymiany Papierów Wartościowych (Securities and Exchange Commission) Robert Khuzami i prokurator generalny stanu Nowy Jork Eric T. Schneiderman. Nowo powstały zespół (pn. Residential Mortgage-Backed Securities Working Group) powstał w ramach powołanej przez prezydenta Baracka Obamę Grupy Zadaniowej ds. Oszustw Finansowych (pn. Financial Fraud Enforcement Task Force).

 

“Pracujemy na wszystkich frontach, by pociągnąć do odpowiedzialności licznych sprawców, których nieuczciwe postępowanie bezpośrednio doprowadziło do kryzysu finansowego” – stwierdziła prokurator Madigan w komunikacie prasowym.

 

Przypomniała też, że jej biuro wniosło sprawy sądowe przeciwko największym w kraju instytucjom pożyczkowym w związku z oszustwami na właścicielach domów oraz dyskryminowaniem mniejszości rasowych i etnicznych w procedurze przyznawania pożyczek hipotecznych.

 

Ponadto – podkreśla Madigan – Prokuratura Generalna Illinois wniosła najwięcej, w porównaniu z innymi stanami, spraw sądowych przeciwko firmom konsultingowym fałszywie deklarującym pomoc dla właścicieli domów zagrożonych ich utratą.

 

W ubiegłym tygodniu prokurator Madigan wniosła sprawę sądową z powództwa cywilnego przeciwko Standard & Poor, firmie oceniającej wiarygodność kredytową, zarzucając S&P oszukańcze praktyki, w związku z przyznaniem wysokich ocen wiarygodności kredytowej ryzykownym inwestycjom hipotecznym, które w 2008 roku doprowadziły do załamania rynku nieruchomościowego.

 

(ao)

REKLAMA

Poprzedni artykułFundusze na testy HIV
Następny artykułGubernator proponuje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks