REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Z Chicago i Illinois Prawa jazdy dla nieudokumentowanych?

Prawa jazdy dla nieudokumentowanych?

-

Chicago (Inf. wł.) – W styczniu przyszłego roku w Stanowej Izbie Reprezentantów ma się odbyć głosowanie w sprawie ustawy, na mocy której nielegalni imigranci w Illinois otrzymaliby tymczasowe prawa jazdy.

 

Senat Illinois zatwierdził ustawę stosunkiem głosów 41-14. Jeden senator wstrzymał się od głosu.

 

Losy ustawy są niepewne, pomimo dwupartyjnego poparcia oraz apeli prominentnych polityków demokratycznych i republikańskich, między innymi byłego gubernatora Jima Edgara i kontroler finansów Illinois Judy Baar Topinki.

 

Gubernator Pat Quinn wyraził uznanie dla Senatu stanowego za zatwierdzenie ustawy (SB 957), której zadaniem – jak stwierdził – jest zwiększenie bezpieczeństwa ruchu na drogach (Traffic Safety Legislation).

 

Quinn oświadczył, że po drogach Illinois jeździ około ćwierć miliona nieudokumentowanych imigrantów, którzy nie zdali testu na prawo jazdy i mogą stanowić zagrożenie dla innych kierowców i pieszych.

 

Do tymczasowego, ważnego przez 3 lata prawa jazdy (Visitor Driver License) kwalifikowaliby się nielegalni imigranci przebywający w USA co najmniej rok, którzy zaliczą sprawdzian z przepisów drogowych i z jazdy, oraz przejdą pomyśnie badanie wzroku, także wykażą się posiadaniem ubezpieczenia samochodowego.

 

Prawa jazdy “turystyczne” nie będą mogły być używane jako dokumenty tożsamości. Nie będą upoważniały do zakupu broni palnej, podróży samolotem i uzyskania rejestracji wyborczej.

 

(ao)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks